Фонд Ріната Ахметова передав на Дніпропетровщину аналізатор проб на коронавірус

14 травня, 10:23
Фонд Ріната Ахметова передав на Дніпропетровщину аналізатор проб на коронавірус - фото 1

Він дістався обласному лабораторному центру МОЗ України.

Разом з "ДТЕК" Фонд придбав сучасний аналізатор ПЛР-тестів на коронавірус "CFX96 Touch" і джерело безперебійного живлення, яке забезпечить функціонування апарату навіть в разі екстрених відключень електрики. У даного апарату виробництва американської компанії "BIO-RAD" найвища точність аналізів, а також оперативність — від моменту забору крові до результату проходить не більше півгодини. Крім тестів на коронавірус, на ньому можна проводити аналізи проб на ВІЛ, гепатити та інші віруси.

«Фонд Ріната Ахметова продовжує забезпечувати українських медиків найнеобхіднішим в боротьбі з коронавірусом. У переліку медичних потреб, підготовленому Фондом спільно з Міністерством охорони здоров'я України, окремим рядком йдуть аналізатори проб на коронавірус, аналізатор ПЛР-тестів. Сьогодні Фонд передає українським медикам вже третій такий прилад, тепер в Дніпро. Раніше аналізатори отримали Маріуполь і Київ. Рінат Ахметов виділив на боротьбу з коронавірусом 300 мільйонів гривень, і Фонд продовжує закуповувати для державних лікарень необхідне обладнання, засоби індивідуального захисту для лікарів, експрес-тести для пацієнтів з симптомами вірусу і для медиків, які контактують з хворими», — сказала членкиня Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталя Ємченко.


Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Бондаренко подякував Фонду Ріната Ахметова за допомогу регіону і зазначив, що епідемія коронавірусу згуртувала українське суспільство.

«З самого початку епідемії в боротьбу з коронавірусом в регіоні активно включилися бізнес-партнери. Дуже вдячні їм за цю підтримку. Для нас важливий кожен благодійний внесок, адже зупинити пандемію і подолати її наслідки можна тільки спільними зусиллями. Так, завдяки плідній співпраці обласного штабу протидії коронавірусу з підприємствами регіону медики отримують вкрай необхідні засоби захисту, а ще — сучасне обладнання. Ми вдячні Фонду Ріната Ахметова за 30 тисяч експрес-тестів, які область отримала в квітні, і за сучасний апарат для ПЛР-діагностики», — зазначив глава області.

Директор Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ Олександр Штепа не приховував радості при отриманні суперсучасного аналізатора:

— Аналізатор "CFX96 Touch" — одна з найсучасніших систем ПЛР-досліджень. Він дозволяє одночасно продіагностувати 94 пацієнта. Дуже вдячні за підтримку колективу нашого центру.


Зі свого боку, представник "ДТЕК" в Дніпропетровській області Олександр Савенко зазначив, що всі підприємства групи "SCM" активно включені в боротьбу з загрозою пандемії.

«Сьогодні спільними зусиллями надається велика допомога регіону. У Дніпропетровській області працює велика кількість підприємств "ДТЕК" і "Метінвест", і для нас вкрай важливо надати підтримку не тільки нашим співробітникам, а й усім жителям регіону», — сказав він.


Представник групи "Метінвест", член Дніпропетровського обласного штабу протидії коронавірусу Дмитро Мурашко висловив впевненість в тому, що заходи, що вживаються для боротьби з поширенням вірусу, обов'язково дадуть свої плоди:

— Це цеглинки у фундамент нової системи охорони здоров'я в країні і регіоні.


А директор департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації Валерій Сердюк розповів, що в регіоні вже близько 800 чоловік мають підтверджений діагноз "коронавірус" і зазначив, що отримання аналізатора — це велика подія.

«Кожна машина, яка приходить в лабораторний центр, дозволяє розширити можливості області в ПЛР-діагностики. Це неоціненна допомога», — сказав чиновник.

 


Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Источник: Фонд Ріната Ахметова
Поділитися: