Фонд Ріната Ахметова передав 204 апарати ШВЛ державним лікарням у 24-х регіонах України

12 січня, 21:50
Фонд Ріната Ахметова передав 204 апарати ШВЛ державним лікарням у 24-х регіонах України - фото 1

І реаніматологи, і психологи! Лікарі відділень інтенсивної терапії не лише виводять своїх пацієнтів із важких станів, а й підтримують їх морально. У якому режимі працюють медики та що дозволяє їм самим не опускати рук?

У відділенні інтенсивної терапії 17-ї київської лікарні — 10 місць. І жодного вільного, відколи тут приймають хворих на Covid-19.

«У нас є нестача персоналу, особливо молодшого медичного персоналу, тобто раніше я виконувала тільки лікарську роботу, а зараз я виконую роботу як медсестри, так і молодшого медперсоналу», — розповідає лікар-анестезіолог Галина Славута.

Галина прийшла у відділення одразу після інтернатури і вже 4 роки працює анестезіологом. Останнім часом навантаження зросло в рази, бо пацієнти з ускладненнями коронавірусу потребують ста відсотків уваги.

«Мало того, що ти повинен постійно стежити за їхніми показниками, ти повинен працювати і, можна сказати, психологом. Вони стають апатичні, вони виснажуються, дуже втомлюються, ти їх намагаєшся напоїти, а вони не хочуть. На це все витрачається дуже велика сила, енергія як морально, так і фізично», — продовжує Галина.

Чіткого зв'язку між віком пацієнтів, наявністю супутніх патологій та перебігом хвороби анестезіологи не бачать.

«У нас були вікові пацієнти, яким було під 90 років, ми їх виписували додому. А були пацієнти 45–50 років, які, на жаль, вмирали», — ділиться лікар-анестезіолог.

У найскладніших випадках допомогти здатне лише сучасне обладнання, як от апарат ШВЛ, який успішно працює в лікарні.

«Ми дуже вдячні Фонду Ріната Ахметова за цей подарунок. Будь-якому анестезіологу приємно виходити на роботу, знаючи, що у тебе за спиною є якісна апаратура, з якою можна працювати, в якій ти впевнений на сто відсотків», — розповідає Галина Славута.

Апарат експертного класу підлаштовується під особисті потреби кожного пацієнта. Він компактний, мобільний та має достатньо програм, аби відновити функцію легень.

«На сьогодні це одна з таких нагальних потреб, все-таки важких хворих стало більше, і нам цих апаратів не вистачає, тому ми дуже дякуємо», — повідомляє Наталя Мельник, заступник директора з медичнної частини Київської лікарні № 17.

Рінат Ахметов першим в Україні відреагував на загрозу епідемії. Він залучив усі активи SCM і виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом.

«Фондом було створено проєкт "Боротьба з Covid-19 в Україні", який став частиною програми "Ринат Ахметов — порятунок життів". Цей проєкт не має аналогів у країні. Було закуплено понад тисячу одиниць медичного обладнання для державних лікарень і лабораторій», — розповідає Володимир Капустін, представник Фонду Ріната Ахметова.

Серед цього обладнання — і 204 апарати ШВЛ, які передали державним лікарням у 24-х регіонах України та Києві. Вони вже допомагають рятувати людські життя.

Поділитися: