Фонд Ріната Ахметова та ПУМБ передали до лікарень Первомайська і Очакова 2 апарати ШВЛ

11 січня, 19:47
Фонд Ріната Ахметова та ПУМБ передали до лікарень Первомайська і Очакова 2 апарати ШВЛ - фото 1

Щонайменше 40 відсотків апаратів ШВЛ у лікарнях — застарілі. Така ситуація склалася на Миколаївщині. Більш за все нестачу сучасного обладнання відчувають медики та пацієнти у лікарнях невеликих міст. Хто допомагає покращити устаткування таких медзакладів?

«Життя, звичайно, змінилося, часу вільного зовсім не лишилося, тому що пацієнти дуже важкі», — розповідає Олена Дідоренко, лікар-терапевт Очаківської багатопрофільної лікарні.

У режимі надмірних навантажень та дефіциту часу терапевт Олена Дідоренко живе вже кілька місяців. Відколи лікарня, де працює, почала приймати хворих на Covid-19.

«Ми зараз працюємо, як на війні. Ми працюємо однією командою, коли важлива робота і молодшої медичної сестри, і медичної сестри, і лікаря — всіх», — продовжує Олена.

Очаківська районна лікарня готова прийняти до вісімдесяти пацієнтів із коронавірусною хворобою. Недужі не лише мають схожі симптоми, більшість із них навіть однаково розповідає про самопочуття.

«Якщо вони починають із речення: у мене такого не було. Я для себе вже зазначила, що це скоріш за все коронавірус. Набагато складніший перебіг цієї хвороби», — пояснює лікар-терапевт.

Недуга не оминула й родину лікарки.

«Сім`я моя, так, перехворіла. Я не хворіла. Сподіваюсь, що мене Бог береже, тому що треба працювати», — ділиться Олена Дідоренко.

Щоби вчасно прийти на допомогу найважчим пацієнтам, самого професіоналізму медиків замало. Недужі з ускладненнями потребують штучної вентиляції легень.

«Напевно, відсотків 40 мінімум — це апарати, які вже використовували свій фізичний ресурс, вони, звичайно ж, застаріли», — повідомляє Павло Георгієв, начальник управління охорони здоров’я Миколаївської адміністрації.

Аби поліпшити устаткування українських лікарень, Фонд Ріната Ахметова надав державним медзакладам понад двісті апаратів ШВЛ. Два з них уже допомагають рятувати життя пацієнтів у лікарнях Первомайська та Очакова.

«Бачили, що Рінат Ахметов дуже багато допомагає, але якось я дивилась, це були обласні лікарні, великі центри. Ми в принципі невелике провінційне містечко. І що до нас дійшла допомога Ріната Ахметова — це дуже здорово», — радіє Олена Дідоренко, лікар-терапевт Очаківської багатопрофільної лікарні.

Апарати ШВЛ — не єдине обладнання, яке надає Фонд. Усе заради того, щоб якомога більше ліжок мали доступ до життєдайного медичного кисню.

«Коли стало відомо, що країна потребує медичного кисню і систем його подачі, Фонд Ріната Ахметова знову прийшов на допомогу. У грудні для 27 державних лікарень закуплено и передано 140 кисневих концентраторів», — розповідає Юлія Єршова, директорка департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова.

Обладнання лікарням Фонд надав спільно з банком ПУМБ. За допомогою концентраторів кисень можна отримати зі звичайного повітря. Це вкрай важливо для підтримки пацієнтів середнього ступеня важкості.

Поділитися: