Фонд Ріната Ахметова і МЦТУ створили освітній серіал для педагогів

24 березня, 12:41
Фонд Ріната Ахметова і МЦТУ створили освітній серіал для педагогів - фото 1

Фонд Ріната Ахметова і Міністерство цифрової трансформації України представили громадськості освітній серіал "Карантин: онлайн-сервіси для вчителів".

Він був створений у межах спільного спецпроєкту Фонду та Міністерства цифрової трансформації для розвитку дистанційної освіти в країні. Цей крок став відповіддю на світовий виклик загрози епідемії коронавирусу. Карантин істотно вплинув на освітні процеси в країні — і актуальність онлайн-освіти стає особливо явною.

«Фонд Ріната Ахметова і Мінцифра оперативно відповіли на ті виклики в освіті, які виникли у зв'язку з карантином. За лічені дні створили спільний спецпроєкт "Карантин: онлайн-сервіси для вчителів". Це справжній освітній серіал, за допомогою якого українські вчителі по всій країні зможуть адаптуватися до нових реалій. Освоїти нові інструменти онлайн-викладання і перетворити його в цікавий, сучасний процес як для учнів, так і для педагогів. Карантин дає нам, з одного боку, виклик, а з іншого, — змушує рухатися вперед. Створення онлайн-курсу відкриває нові можливості для розвитку онлайн-освіти в Україні в цілому. Інструменти онлайн-викладання будуть актуальні не тільки на час карантину, а й довго після нього. Фонд Ріната Ахметова ще 22 лютого відреагував на загрозу коронавирусу. З цього моменту допомога країні в боротьбі з загрозою епідемії — пріоритет Фонду», — сказала на презентації проєкту Наталя Ємченко, членкиня Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.


На тлі нудних і однотипних освітніх онлайн-курсів спецпроєкт відрізняє його формат. Це цикл із шести відеороликів за участю педагогів і експертів, які користуються різними сервісами дистанційного навчання. З учасниками проєкту вони будуть говорити про алгоритми і комунікації вчителів та учнів на період дистанційного навчання, а також набори сервісів і специфіку їх використання в освітньому процесі. Це такі передові інструменти дистанційного викладання на базі онлайн-сервісів, як Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime. Завдяки їм процес викладання і навчання онлайн стає максимально сучасним, зручним і зрозумілим. Крім того, вони допомагають не втратити емоційного контакту між учителем і учнями.

«Мета освітнього серіалу "Карантин: онлайн-сервіси для вчителів" -—показати вчителям всі доступні сервіси та алгоритми, які допоможуть вибудувати правильну і ефективну роботу з учнями та батьками на період карантину. Серіал був створений усього за 72 години. Насправді, ми б не змогли цього зробити без підтримки Фонду Ріната Ахметова. Велике спасибі за те, що завдяки вам українські вчителі отримали можливість познайомитися з цим видеокурсом», — зазначила Валерія Іонан, заступниця міністра цифрової інформації з питань європейської інтеграції.

Цикл відеокурсів буде розміщений на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Фейсбук і на Youtube-каналі. А також на порталі "Цифрова освіта" Міністерства цифрової трансформації: osvita.diia.gov.ua

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Джерело: Фонд Ріната Ахметова
Поділитися: