Фонд Ріната Ахметова і "ДТЕК" передали апарат ШВЛ лікарні в Одеській області

19 листопада, 21:00
Фонд Ріната Ахметова і "ДТЕК" передали апарат ШВЛ лікарні в Одеській області - фото 1

Апаратуру отримала ЦРЛ у Куяльнику.

«Системність і масштабність проєкту Фонду Ріната Ахметова "Боротьба з COVID-19 в Україні" стали безпрецедентними для країни. Державні лікарні отримали від Фонду, ФК "Шахтар" і бізнесів групи "SCM" більше 1 тисячі одиниць медичного та лабораторного обладнання, зокрема понад 180 апаратів штучної вентиляції легень. Це обладнання по-справжньому рятує життя пацієнтів із важкими ускладненнями від коронавірусу. Апарати ШВЛ передані в медустанови 14 регіонів України, але географія проєкту постійно розширюється. Цього тижня його учасниками стали ще дві області зі складною епідеміологічною ситуацією — Херсонська і Одеська. Фонд спільно з місцевою владою відібрав кілька лікарень, які отримають сучасні апарати ШВЛ. Ці медустанови є опорними, в них лікують перш за все хворих із діагностованим COVID-19», — розповіла членкиня наглядової ради Фонду Наталя Ємченко.


Зі свого боку представник "ДТЕК" Олександр Фоменко зазначив, що коли Україна зіткнулася з пандемією, то Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу країні.

«300 мільйонів гривень направлено на допомогу країні в боротьбі з коронавірусом. Створено проєкт "Боротьба з COVID-19 в Україні", який став частиною програми "Рінат Ахметов — Порятунок життів". Ключовим елементом проєкту стала закупівля для державних лікарень понад 200 сучасних апаратів ШВЛ. Це реанімаційне обладнання високого класу, яке буде рятувати життя людей і після завершення пандемії», — сказав Олександр Фоменко.


Голова Куяльницької громади Сергій Паламарчук подякував за допомогу:

— Хочу сказати велике спасибі безпосередньо Рінату Ахметову за ту допомогу, яку він зараз надає. В цей час вона особливо нам потрібна. Ситуація дуже непроста, і в таких умовах апарати штучної вентиляції легень життєво необхідні. Спасибі, що не забуваєте Одеську область.


Нова апаратура вразила медиків своїми характеристиками. Про важливість такої допомоги розповів головлікар лікарні Сергій Вовк:

— Сьогодні особлива подія. До нас приїхав Фонд Ріната Ахметова з чудовим подарунком. Це унікальний апарат ШВЛ експертного класу, який буде допомагати пацієнтам із коронавірусом. Величезне спасибі!

 


Від початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франковській, Луганській, Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській, Херсонській, Одеській та Харьківській областях, а також у Києві.
"Боротьба з COVID-19 в Україні" — це масштабний проєкт Фонду, який покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду "Рінат Ахметов — Порятунок життів". Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, в межах цієї програми був реалізований проєкт "200 швидких для України". Тоді за рекордно короткі півроку державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, які здатні долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легень для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато з цих машин задіяні в боротьбі з епідемією коронавірусу в усіх областях.

Джерело: Фонд Ріната Ахметова
Поділитися: