Фонд Ріната Ахметова екстрено закуповує 20 000 експрес-тестів для виявлення коронавирусу

16 березня, 20:07
Фонд Ріната Ахметова екстрено закуповує 20 000 експрес-тестів для виявлення коронавирусу - фото 1

За особистим рішенням Засновника і в координації з МОЗ Фонд Ріната Ахметова готує до передачі медикам 20 000 експрес-тестів для виявлення коронавирусу.

На думку лікарів, на сьогодні експрес-тестування є найефективнішим способом виявлення і діагностики захворювання.

Досвід успішної боротьби з коронавірусом таких країн, як Південна Корея, показує, що своєчасне тестування (одночасно ыз заходами ізоляції) допомагає запобігти поширенню епідемії.

«Фонд Ріната Ахметова почав передавати державі обладнання для боротьби з коронавірусом, ще коли це не було мейнстрімом. Уже три тижні ми працюємо над цим в координації з Міністерством охорони здоров'я. Сьогодні ми робимо черговий транш — Фонд закуповує для держави 20 000 експрес-тестів, адже найшвидше виявлення носіїв та їх ізоляція дозволять запобігти епідемії. До цього Фонд Ріната Ахметова вже передав МОЗ України дві партії висококласних апаратів ШВЛ — штучної вентиляції легенів — шведського виробництва. Ще — кисневі концентратори для них, а також ізолюючий мобільний бокс, захисний біологічний і протихімічний костюм, 400 захисних одноразових комбінезонів, 10 тисяч захисних масок, безконтактні термометри», — розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.


Фонд також закуповує для Донецької області аналізатор експрес-тестів на коронавірус укомплекті з тест-картриджами для нього. Аналізатор буде доставлений у лікарню Маріуполя. Він дозволить в лабораторних умовах проводити експрес-тестування (найефективніший спосіб виявлення захворювання) і значно прискорити діагностику коронавирусу.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлені в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі округи країни за проєктом "200 швидких для України". Вони можуть бути використані для підтримки життя дітей з ускладненнями від коронавирусу при транспортуванні до стаціонару.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: