Фонд Ріната Ахметова доправив для населення Донбасу понад 134 тисячі тонн продуктів

Фонд Ріната Ахметова доправив для населення Донбасу понад 134 тисячі тонн продуктів - фото 1

Мільйон урятованих життів. Тисячі рейсів. Понад 134 тисячі тонн продуктів, які Фонд Ріната Ахметова доправив для мирного населення Донбасу! Цифри, за якими стоять долі звичайних людей. Як війна змінила їхні життя — далі.

Темно. Незатишно. Але безпечно. Навіть за роки Любов Каландо з жахом пригадує дні, коли у підвалі проводили більше часу, ніж у домі.

«Стріляли, ми боялися, в підвалі сиділи, дітвора взимку, холодно. Розтопимо грубку, погріємось, і назад у підвал», — розповідає жителька Гнутово Любов Каландо.

Спокійних часів, як до війни, здається, й не було ніколи. Відтоді прифронтове Гнутове на Донеччині дуже змінилося. Як і життя людей.

«Два з половиною роки як після інсульту. І то, слава Богу, не так, що лежу», — каже чоловік Любові, Валентин Левченко.

Живуть заради майбутнього дітей та онуків.

«Я мрію, щоб війна закінчилася, щоб діти жили в мирний час», — додає Любов Каландо.


Любов пам'ятає ті часи, коли городину не мали змоги посадити, бо поряд свистіли міни. Тоді родину рятувала допомога Фонду Ріната Ахметова.

"Гуманітарний штаб" — наймасштабніша програма Фонду Ріната Ахметова, яка стартувала в серпні 2014-го. Допомогу отримали сотні тисяч мирних жителів Донбассу — діти, люди похилого віку, з інвалідністю, багатодітні сім'ї.

«Більше половини жителів України і переважна більшість жителів Донбасу — майже 80 відсотків — сказали, що без гуманітарної допомоги Фонду Ріната Ахметова вони б не вижили. Те, що Фонд надає системну підтримку жителям Донбасу, вважає теж більшість українців — 67 відсотків», — зазначив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

Від початку бойових дій Фонд допоміг евакуювати близько 40 тисяч мирних жителів Донбасу. А тими, хто не покинув своїх домівок, Фонд опікувався і забезпечував їх наборами виживання.

«За шість років роботи "Гуманітарного Штабу" на Донбас відправлено 6 720 машин, які доправили 134,5 тисячі тонн продуктів для мирного населення. Сила допомоги однієї людини допомогла запобігти гуманітарній катастрофі на Донбасі і вселила в людей надію, що вони не залишилися один на один із бідою», — зазначає директорка проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.

Фонд Ріната Ахметова — це найбільша гуманітарна місія, яка працювала на сході країни. Завдяки її роботі врятовано понад мільйон людських життів.

Реклама