Фонд Ріната Ахметова допоміг шестирічному Стасу чути

15 жовтня, 21:11
Фонд Ріната Ахметова допоміг шестирічному Стасу чути - фото 1

Він по-справжньому відчуває людей! Шестирічний Стас, який майже не чує через ваду слуху, — безпомилково розпізнає характери оточення.

І особливо співчуває тим, хто опинився у складній ситуації. Як і він сам. Вирішити його проблему можна за допомогою слухових апаратів. Чи вдалося їх встановити?

Бігати наввипередки з батьком до вподоби кожному хлопцю! Особливо, якщо маєш чудову спортивну підготовку, — як у шестирічного Стаса.

«Він ходить зараз на циркове мистецтво. Дуже любить стояти на голові, перекидатися, розтяжку різну робити», — розповідає батько Станіслава Максим Лук’ященко.

Віддалятися на велику відстань від дорослих Стасові не можна. Він має проблеми зі слухом, і в потрібний момент може не почути. Натомість на диво добре відчуває людей.

«Незважаючи на те, що він не чує, погано чує, він — душевний. Людей він розуміє дуже добре. У компанії, де є люди з недобрими намірами, — він там довго не затримується», — ділиться мати Станіслава Людмила Лук’ященко.

А ще дитина дуже чуйна. У садочку опікувався хлопчиком, який відставав у розвитку.

«Він захищав цього хлопчика у групі. Він завжди, якщо хтось йому там місця не давав, він завжди йому прийде, проштовхне, посадить його. Носив йому їсти», — продовжує Людмила

Ваду слуху Стасу діагностували кілька років тому. Батьки кажуть: син чув від народження. Як і інші діти вимовляв перші слова. А потім слух почав погіршуватися.

«Одна із причин, можливо, бо він внутрішньоутробно переніс пневмонію. І через півтора року у нього розвинулася туговухість», — пояснює мати Станіслава.

Лікарі попередили: виправити ситуацію можна лише встановивши слухові апарати. І якнайшвидше, адже хлопець уже пішов до першого класу.

«Щоб добре займатися у школі, йому потрібні два слухових апарати. Щоб повністю отримувати інформацію, спілкуватися з однолітками, слухати вчителів», — розповідає слухопротезистка Вікторія Смирнова.

Стас — один із майже ста дев'яноста дітей із туговухістю, яким допоміг Фонд Ріната Ахметова. Сучасні слухові апарати діти отримали у межах проєкту "Тепер я чую".

«Зараз складний час, я в родині працюю один, дружина тільки постійно може бути з дитиною. І самостійно придбати такі апарати дуже складно. Фонд, звичайно, дуже допоміг, нам буде набагато простіше вже з апаратами», — ділиться батько Станіслава.

Важливий крок — уже зроблено! Та треба запастися терпінням, щоби пройти шлях до повної реабілітації.

Поділитися: