Фонд Ріната Ахметова допоміг Олені з Маріуполя з операцією на серці

Фонд Ріната Ахметова допоміг Олені з Маріуполя з операцією на серці - фото 1

У 2-річної Олени відразу після народження виявили кілька отворів у серцевому м'язі.

Лікарі сказали, що з часом отвори заростуть. Так і сталося, але одна артеріальна протока у серці залишилася відкритою. Через це дівчинка часто почувала себе погано, швидко втомлювалася і не могла розвиватися так само, як здорові діти. Олені була потрібна операція.

«Наша сім'я небагата, коштів на операцію просто не було. Ми були в розпачі. Розуміли, що доведеться дуже довго збирати гроші», — сказала мама дівчинки Анастасія.


Лікарі порадили звернутися за допомогою до Фонду Ріната Ахметова. Так Олена стала учасницею проєкту "Рінат Ахметов — Дітям. Здорове серце". Їй зробили операцію ендоваскулярним методом.

«Це найсучасніший і нетравматичний метод лікування. Така операція проводиться без розрізів, без скальпеля. Ми проколюємо великі судини на стегні і за допомогою довгих тонких катетерів проникаємо до проблемного місця. По катетерам доставляється оклюдер — пристрій, який може розтягуватися в довгу трубочку і приймати форму парасольки розміром до 4 сантиметрів. Коли парасолька досягає отвору в міжпередсердній перегородці, лікар відкриває його і фіксує в отворі. Згодом сполучна тканина проростає в нього, і оклюдер стає частиною серця. Дитина повертається до повноцінного життя. Після операції таким методом організм відновлюється за лічені дні на відміну від порожнинної операції», — пояснив кардіохірург Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова та експерт проєкту "Рінат Ахметов — Дітям. Здорове серце" Ігор Дитковский.


Тепер життю Олени нічого не загрожує. Вона сповнена енергії і насолоджується дитинством.

«Завдяки Фонду Ріната Ахметова наша мрія збулася. Ви подарували нашій дівчинці здоров'я!
Велике спасибі», — подякувала Анастасія Філатова.


Фонд Ріната Ахметова допомагає дітям із вадами серця з 2013 року. Для системної боротьби з недугою у 2017 році почав працювати проєкт "Рінат Ахметов — Дітям. Здорове серце". Проведено вже 125 операцій зі встановлення згаданого вище оклюдера.

Реклама