Фонд Ріната Ахметова допоміг маленькому Борису знов почути звуки

03 березня, 21:30
Фонд Ріната Ахметова допоміг маленькому Борису знов почути звуки - фото 1

Третє березня — день, який ВООЗ присвятила охороні здоров'я вуха та слуху. На сьогодні втрата слуху є найпоширенішою формою інвалідності у світі.

Від глухоти та інших порушень страждають понад 350 мільйонів людей. Та пацієнтів із подібними вадами можна повернути до повноцінного життя — якщо своєчасно вжити необхідних заходів. Яких саме?

Цей норовливий малюк – сенс життя для мами та бабусі! Борі – 2 роки. Він ще не ходить у садок.

Як і більша частина малечі, хлопчик любить гратися на дитячих майданчиках. Та сьогодні прогулянка – нетривала, бо є інша, важливіша справа.

Боря не чує навколишніх звуків, бо має ваду слуху. Та зовсім скоро його життя зміниться.

«Зараз ось такий момент у дитини, коли він ще не розмовляє, просто необхідно слухопротезувати для розвитку, щоб викликати у дитини мова», — говорить мама Бориса Юлія Масіна.

Адже туговухість для маленької дитини означає не тільки втрату слуху. Якщо не вжити заходів — малюк може не навчитися розмовляти.

«Потрібно жити, потрібно адаптуватися в суспільстві, і для того, щоб це все робити, треба правильно сприймати мову», — каже слухопротезистка Наталія Кузнєцова.

Допоможуть у цьому – слухові апарати. Щоби встановити їх, мама та бабуся привели Борю до слухопротезиста.

Сучасні пристрої – це ще і тренажери. Вони перешкоджають подальшому зниженню слуху. Але ж і коштують – дорого.

У Фонді Ріната Ахметова – відгукнулися і надали слухові апарати. Маленький Боря – один із майже двохсот дітей, які отримали допомогу в межах проєкту "Тепер я чую".

Перевірку – пройдено! Голос мами малеча чує.

У піднесеному настрої та з великими планами на майбутнє Боря з родиною продовжують прогулянку містом. Ще є час адаптуватися до слухових апаратів і восени піти у дитячий садок.

Поділитися: