Фонд Ріната Ахметова допомагає дітям з вадами слуху: історія маленького Павла

Фонд Ріната Ахметова допомагає дітям з вадами слуху: історія маленького Павла - фото 1

Роками він втрачав слух, а рідні й гадки не мали. 12-річному Павлу довго не могли встановити правильний діагноз. Через це хлопець, який і так має купу проблем зі здоров’ям, ледь не втратив світ звуків назавжди. Та наразі він отримав шанс – знов чути.

Назар та Павло — 12-річні двійнята. Назар народився раніше за Павла лише на пів години. Та опікується братом, як старший. На те є причина.

«Ми переходили шосе. А там машина швидко проїжджала. Я його за плече схопив. І тут машина проїхала десь в сантиметрах 50 від нього. А він і не почув», — говорить Назар Чайковський.

Небезпечна для хлопця не тільки дорога, а й звичайний дитячий майданчик. Павло трохи відстає у розвитку. Він добрий і завжди тягнеться до людей... Та надто часто вони не відповідають хлопчикові взаємністю.

З рідних у братів — лише мама і бабуся. Лілія з батьком дітей розлучилися. А Наталія, бабуся, втратила чоловіка незабаром після того, як сім'я Чайковських залишила рідний Донецьк через війну.

«Коли ми приїхали у 2014 році, ми приїхали з чоловіком голі й босі. Починалася зима, а у мене навіть чобіт не було. Зовсім нічого. Ми голі й босі приїхали», — говорить бабуся хлопчиків Наталія Літяк.

Обидві жінки віддають себе дітям. Працюють, але грошей не вистачає на лікування, навчання, оренду житла. Так сталося, що проблеми зі слухом у Павла виявили запізно. Хоча Лілія постійно стежить за здоров’ям синів.

Розвиватися Паші допоможуть тільки слухові апарати. Але коштують вони для сім'ї цілий статок! По підтримку переселенці звернулися до Фонду Ріната Ахметова, який від 2007 року допомагає дітям із вадами слуху.

Перший же візит до сурдолога дає надію: син не тільки чутиме, а й поступово знову розрізнятиме людське мовлення. Спеціаліст розповідає, як правильно налагоджувати діалог з такими дітьми.

«Родичам і оточуючим кричати абсолютно не треба. Треба розмовляти чітко і розмірено, але це не потрібно промовляти по складах. Чітко і розмірено — так! Голосно — ні», — говорить аудіологиня, сурдопротезист Ірина Банник.

Завдяки підтримці Фонду Ріната Ахметова вже понад двісті дітей отримали слухові протези! А з ними — і повноцінне життя.

Після занять із логопедами Павло зможе навчатися в інклюзивному класі звичайної школи. Як завжди, бути поруч із братом.

Реклама

Раніше ми писали про те, що у "Дії" можна буде розмитнити авто.

 

Реклама