Фонд Ріната Ахметова допомагає жителям прифронтових зон боротися зі стресом та тривогою

Фонд Ріната Ахметова допомагає жителям прифронтових зон боротися зі стресом та тривогою - фото 1

Стреси, тривожні синдроми й, навіть, психосоматичні захворювання. Жителі прифронтової зони нерідко стикаються з подібними станами, адже й досі живуть під обстрілами.

Після двох років поневірянь Ольга з сім'єю повернулася додому у Мар’їнку. У страху перебуває постійно, адже щомиті ризикує життям.

«Коли ми чуємо постійно постріли — я думаю, що це відіб'ється на психіці кожної людини, кожної дитини, яка тут росте», — говорить жителька Мар’їнки Ольга Санжаревська.

Надскладні умови життя призводять до стресів, тривожних синдромів і навіть психосоматичних захворювань.

«Є безсоння й у мене, й у моєї дитини. Є тривожний стан… Ми спимо зі світлом, з настільною лампою включеною», — говорить жителька Мар’їнки Ольга Санжаревська.

Впоратися з безсонням самотужки не завжди можливо. Так кажуть психологи. Іноді допомагають заспокійливі, які має призначити сімейний лікар.

«Для того, щоб психологічно заспокоїтися дуже важливо повернутися в реальність. Розуміти, де ти знаходишся, що з тобою зараз відбувається, відчути своє тіло і поставити собі питання: наскільки небезпека близька для тебе зараз», — говорить психологиня Катерина Вепро.

Нерідко на сприйняття ситуації впливає попередній негативний досвід. Є спеціальні техніки, що допомагають повернутися до моменту «зараз» та усвідомити, що загрози немає.

«Вправа називається 3 на 5. Вам потрібно побачити 3 предмети у своєму оточенні. Сфокусувати свій погляд на цих предметах. Далі потрібно сфокусувати свій слух на 5 звуках і потім звернути увагу на 5 власних відчуттів», — говорить психологиня Катерина Вепро.

Катерина Вепро стала експерткою проєкту Фонду Ріната Ахметова «Подолати. Допомагає психолог». Це один із напрямків роботи першого в Україні онлайн-музею «Голоси Мирних».

«Мені доводилося брати участь в різних проєктах Фонду Ріната Ахметова з психологічної допомоги для мирних жителів Донбасу. І завжди зустрічаєшся з тим, що вони говорять, що це важливо. Вони висловлюють подяку. Є завжди великий відсоток людей, які готові звернутися і скористатися цією допомогою», — говорить психологиня Катерина Вепро.

Під час онлайн-трансляцій глядачі можуть поставити запитання, які їх турбують. А також дізнатися, що таке травма війни і як із нею впоратися.

Реклама

Раніше ми писали про те, що у Дніпрі вшанували жертв, які загинули від вибуху газу на Мандриківській

 

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама