Фонд Ріната Ахметова допомагає лікарням Донецької області боротися з Covid-19

18 серпня, 21:17
Фонд Ріната Ахметова допомагає лікарням Донецької області боротися з Covid-19 - фото 1

Лікарні другої ланки у Донецькій області готуються приймати пацієнтів із Covid-19. На сьогодні там понад тисячу хворих на коронавірус. Слов'янська районна лікарня у Миколаївці пережила обстріли у чотирнадцятому році і вистояла. Як бореться із новою загрозою — небезпечною хворобою?

За 29 років роботи в інфекційному відділенні медсестра Оксана Заіченко жодного разу не пожалкувала про свій вибір.

«Любити свою професію — це однозначно співчуття, добродушність. Ось це повинно бути присутнім у твоїй професії, тоді у тебе все вийде», — розповідає Оксана Заіченко, медсестра інфекційного відділення Слов’янської районної лікарні.

Навіть під час епідемії Оксана з колегами не сприймала Covid-19 як щось незвичайне. Черговий вірус укотре диктує дотримання правил безпеки. А це для інфекціоністів — питання номер один.

«Усі ставилися до цього спокійно. Надягали захисні костюми. Якщо раптом хтось надходив із підозрою на обстеження — працювали далі», — продовжує Оксана.

Лікарні другої ланки поки що тільки тестують пацієнтів із підозрою на Covid-19. Якщо виявляють, відправляють до Костянтинівки. У разі переповнення закладів першої ланки, алгоритм щодо роботи із хворими на коронавірусну інфекцію відпрацьований, — запевняє Оксана Заіченко.

«Залежно від захворювання, з чим лежить у мене хворий. Якщо це ковідовський хворий — значить, я повинна працювати в захисному комбінезоні, в екрані або окулярах, в респіраторі. Якщо це звичайний хворий, який з ангіною, — звичайна форма: шапочка, маска, рукавички, халат. Будь-яка маніпуляція виконується в хірургічному халаті, там, де ти повністю закритий і захищений», — пояснює медсестра.

Одяг для повсякденної роботи не менш важливий. Слов'янська районна лікарня отримала спеціальні костюми від Фонду Ріната Ахметова, який із перших днів пандемії допомагає медзакладам України.

«Ми вручаємо від імені засновника Фонду Ріната Ахметова медичний одяг, який виготовлений за спеціальним замовленням. У міру виготовлення буде доставлятися і вручатися медичним співробітникам», — повідомляє представник SCM Олександр Вишняков.
«Це дуже хороша допомога. Форма завжди потрібна нам. Тим більше, якщо це гарна форма, то це дуже навіть приємно. Висловлюємо сердечну подяку Фонду Ріната Ахметова за надану допомогу і підтримку», — розповідає Оксана Заіченко, медсестра інфекційного відділення.

Також лікарня отримала надсучасні апарати штучної вентиляції легень. Загалом Фонд закупив двісті таких приладів і видає опорним медзакладам. "Рінат Ахметов — порятунок життів" — це масштабний проєкт, спрямований на боротьбу з Covid-19 в Україні.

«Є і інші захворювання дуже тяжкі. Допоможе розвитку охорони здоров`я. Ми дуже вдячні Фонду Ріната Ахметова за таку увагу. Ми дуже вдячні безпосередньо Рінату Леонідовичу за таку увагу до нашої громади», — ділиться миколаївський міський голова Олена Цикунова.

 

Поділитися: