Фонд Ріната Ахметова допомагає дітям з вадами слуху: історія дворічної Софії

Фонд Ріната Ахметова допомагає дітям з вадами слуху: історія дворічної Софії - фото 1

Вади слуху можна помітити з перших тижнів життя. А протезування допускають уже в шестимісячному віці. Лікарі радять батькам негайно звернути увагу, чи чує їхня дитина. Адже своєчасна допомога, здатна врятувати малюків від цілковитої тиші.

Для дворічної Софії з Харкова гучні звуки — немов справжнє диво. Вони відволікають її від цілковитої тиші.

Дівчинка народилася на сьомому місяці з численними недугами. Серед них і вада слуху. Перші півтора місяця свого життя була в реанімації, потім — тривала реабілітація, і нарешті хвороби почали відступати. Усі, окрім туговухості.

«Вона читає по губах майже. Ми з нею спілкуємося жестами», — говорить мама дівчинки Владислава Тарасова.

Мама й тато Софію розуміють, а от з іншими дітьми заприятелювати не вдається.

«Грається з дітьми, але дітки ж розмовляють, а вона що... і їм просто не цікаво з нею спілкуватися», — говорить мама дівчинки Владислава Тарасова.

Та почути навколишній світ дівчинка зможе, запевнили лікарі. Головне — вчасно встановити слухові протези.

«Час зараз, як кажуть, дорогоцінний. Зараз дитина розвивається, їй потрібно все це чути, щоб вона почала розмовляти», — говорить батько дівчинки Костянтин Тарасов.

Сучасні пристрої, які вкрай потрібні Софії, підібрали в Харківському центрі слуху. Вони зручні та високотехнологічні. І мають лише одну ваду.

«Такі апарати дорого коштують, і не кожна сім'я може собі дозволити придбати два слухових апарати», — говорить слухопротезистка Вікторія Смирнова.
«Нам друзі й родичі порадили звернутися до Фонду Ріната Ахметова. А там відгукнулись і допомогли», — говорить батько дівчинки Костянтин Тарасов.

Дітям із вадами слуху Фонд Ріната Ахметова допомагає з 2007 року. Вже встановлено понад 200 слухових протезів. Після ретельного налаштування сучасні апарати отримує і дворічна Софія.

Попереду у батьків та дитини — заняття із сурдологом і педагогами. А вже зараз дівчинка насолоджується навколишніми звуками. Її дуже вразив шум води звичайного фонтана.

Реклама

Раніше ми писали про те, що Фонд Ріната Ахметова допомагає дітям з вадами слуху.

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама