Фонд Ріната Ахметова активно допомагає лікарням Кривого Рогу в боротьбі з Covid-19

Фонд Ріната Ахметова активно допомагає лікарням Кривого Рогу в боротьбі з Covid-19 - фото 1

Covid-19 в Україні не лише набирає обертів, змінюється й перебіг хвороби. Якщо раніше серед пацієнтів було більше безсимптомних носіїв інфекції, то нині ситуація кардинально інша. Зокрема такі зміни помітили медики у Кривому Розі на Дніпропетровщині.

Поява чистої і "червоної" зон у реанімації та окремого відділення інтенсивної терапії для дітей. Такі зміни внесла пандемія у роботу восьмої лікарні Кривого Рогу. Більшість маленьких пацієнтів переносить Ковід-19 у легкій або середній формі. Але трапляються і важкі випадки, — розповідає дитячий анестезіолог-реаніматолог Юлія Шайда.

«Дитина з тяжкою патологією ДЦП перехворіла на Covid-19, в неї була пневмонія, але дитина, Слава Богу, вижила. Вже сьогодні вона знаходиться поруч зі своїми батьками», — розповідає Юлія Шайда, дитячий анестезіолог-реаніматолог.

За життя маленьких пацієнтів Юлія бореться вже майже 30 років. Каже: попри надмірні фізичні та емоційні навантаження, про свій вибір не пошкоджувала жодного разу.

«Кожна перемога лікаря — це маленький дзвоник. А кожна втрата, кожна поразка лікаря — це набат, який може заглушити тисячі таким маленьких дзвоників. Тому, звичайно, ми все це переживаємо, пропускаємо через себе», — продовжує Юлія Шайда.

Якщо серед дітей ситуація з коронавірусною інфекцією відносно стабільна, то у випадках із дорослими лікарі змушені постійно пристосовуватися до перебігу хвороби.

«Якщо раніше у нас в інфекційній лікарні лежали пацієнти з безсимптомним перебігом. У нас було таких 3, 5, 10. То зараз у нас немає пацієнтів ыз безсимптомним перебігом. Це говорить про те, що зараз цей вірус трохи інший», — повідомляє Костянтин Мурашко, директор департаменту охорони здоров’я Кривого Рогу.

Аби полегшити та убезпечити роботу медиків, від початку пандемії Фонд Ріната Ахметова надав понад 60 тисяч комплектів захисного одягу і більш ніж 120 тисяч предметів індивідуального захисту. Для лікарів та медсестер, які надають допомогу пацієнтам із Covid-19, пошили майже тисячу комплектів спецодягу.

«Такий знак уваги на адресу наших медиків від Фонду Ріната Ахметова. Ви могли замовити одяг спеціальний, який вам потрібний у роботі. І цей спецодяг прийшов, він виготовлений на ваше замовлення», — розповідає Дмитро Мурашко, представник компанії "Метінвест" у Дніпропетровській області.
«Подарунок, який нам зробив Рінат Ахметов, дуже доречний. Колір дуже чудовий. І в цьому костюмі дуже комфортно працювати, що має дуже величезне значення», — ділиться Юлія Шайда, дитячий анестезіолог-реаніматолог.

У Кривому Розі спецодяг отримали медики двох міських лікарень.

«Щоб усі зусилля: і наших медиків, і Фонду Ріната Ахметова не пройшли дарма, щоб всі ми розуміли кожен свою відповідальність за такої пандемії», — повідомляє міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул.

Від початку пандемії Covid-19 Фонд Ріната Ахметова надав допомогу медикам та лікувальним закладам 17-ти областей України.

«Мрія любого лікаря — мати менше поразок на роботі і рятувати більше людських життів», — ділиться Юлія Шайда.

 

Реклама