Фонд Ріната Ахметова активно допомагає лікарням Івано-Франківщини

Фонд Ріната Ахметова активно допомагає лікарням Івано-Франківщини - фото 1

Івано-Франківщина - один з регіонів, де кількість підтверджених випадків коронавірусу - найбільша. Від початку пандемії там діагностували Ковід майже у 2 400 пацієнтів, 45 відсотків з них - одужали. Що допомагає долати хворобу та в яких умовах працюють медики?

За лічені дні кількість хворих на коронавірусну інфекцію у палатах центральної лікарні Івано-Франківська збільшилася майже втричі.

«Ми мабуть одна з лікарень, яка через себе пропустила найбільше пацієнтів з КОВІДом», - каже Тарас Масляк, директор центральної клінічної лікарні Івано-Франківська.

Лікарі переконані, лише дотримання карантинних заходів дозволить запобігти поширенню інфекції, а також зменшить показники госпіталізації хворих.

«В основному, це людина сама повинна відповідати за своє здоров'я і думати - чи вона вийшла в масочці, чи вона в рукавичках, чи вона обробила антисептиком руки», - стверджує Володимир Вовчук, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

І це при тому, що інші хвороби, як-то кажуть, не йдуть на карантин.

«Є інсульти, інфаркти, тому змушені були відкривати окремі приймальні для таких пацієнтів, окремі відділення і окреме відділення інтенсивної терапії», - каже Володимир Вовчук, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Протистояти пандемії в Україні медикам допомагає Фонд Ріната Ахметова. Експрес-тести, засоби захисту і сучасне медичне обладнання вже передано державним лікарням. Тим, хто безпосередньо працює з хворими на коронавірус, Фонд дарує спеціальний одяг.

Костюми іменні, бо зшиті за спецзамовленням та індивідуальними мірками.

«Виглядає досить гарно, враховуючи те, що ми постійно ходимо в засобах індивідуального захисту - наші костюми зношуються, тому для нас це необхідно», - каже Іванна Дидик, лікарка-анестезіолог.

Тижнем раніше, у межах проекту «Боротьба з КОВІД-19 в Україні», який є частиною великої програми «Рінат Ахметов – порятунок життів», у центральну лікарню Івано-Франківська доставили апарат штучної вентиляції легень.

«За ці дві доби в нас поламалося 4 ШВЛ. Ми їх інтенсивно стали ремонтувати, вдячні Фонду Ріната Ахметова, що буквально нам подарували ШВЛ, який дуже став корисний і у пригоді на цей день», - коментує Тарас Масляк, директор центральної клінічної лікарні Івано-Франківська.

Фонд передає українським медзакладам у шести областях 32 апарати ШВЛ. Це найбільша партія такого обладнання, яке потрапило до країни від початку карантину.

«Фонд Ріната Ахметова, майже як і медики, вже 4-ий місяць стоїть на варті і допомозі нашим медичним працівникам в їх роботі по урятуванню наших життів», - розказує Олександр Воронкін, радник ДТЕК.

Лікарі кажуть, з початком пандемії їхнє життя докорінно змінилося. Вони як і всі, сподіваються якнайшвидше повернутися до нормального життя.

«Мрія одна - щоб закінчилося оце все, щоб перейти в нормальний режим роботи, щоб не просинатися в ночі і не думати, як там мої пацієнти…», - ділиться Володимир Вовчук, завідувач відділення анестезіології і інтенсивної терапії.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.