Фінансування війни Путіна: скільки заробила рф на експорті викопного палива?

Фінансування війни Путіна: скільки заробила рф на експорті викопного палива? - фото 1

Центр досліджень енергетики та чистого повітря підрахував, скільки заробила росія на експорті викопного палива за перші 100 днів широкомасштабної війни в Україні.

Експорт викопного палива є ключовим фактором нарощування російської армії та жорстокої агресії проти України. За даними Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), росія заробила понад 61 млрд євро на експорті палива за перші 100 днів повномасштабної війни в Україні.

росія отримала 93 мільярди євро доходу від експорту викопного палива за перші 100 днів війни (з 24 лютого по 3 червня). ЄС імпортував 61% цього обсягу на суму приблизно 57 мільярдів євро.

Найбільшими імпортерами були Китай (12,6 млрд євро), Німеччина (12,1 млрд євро), Італія (7,8 млрд євро), Нідерланди (7,8 млрд євро), Туреччина (6,7 млрд євро), Польща (4,4 млрд євро), Франція (4,3 млрд євро) та Індія (3,4 млрд євро).

Дохід становить приблизно 46 млрд євро для сирої нафти, 24 млрд євро для трубопровідного газу, 13 млрд євро для нафтопродуктів, 5,1 млрд євро для СПГ і 4,8 млрд євро для вугілля.

Водночас Україна щодня втрачає людей.

«Потрібно припинити спонсорувати російську військову машину. Сьомий пакет санкцій, газове ембарго, обмеження проти всіх російських банків та еліт, вторинні санкції — це має бути спільною метою», — прокоментував Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.

За даними Центру, експортні доходи Росії падають з березня, але залишаються рекордно високими. Обсяги імпорту в травні незначно впали, приблизно на 15% у порівнянні з часом до вторгнення, оскільки багато країн і фірм уникали постачання з Росії. Зменшення попиту та занижена ціна на російську нафту в травні обійшлися країні приблизно в 200 млн євро на день. Однак збільшення попиту на викопні сировини призвело до несподіваного результату: середні експортні ціни Росії були в середньому на 60% вищими, ніж минулого року, навіть якщо вони були знижені до міжнародних цін.

Китай обігнав Німеччину як найбільший імпортер. Імпорт Китаю був по суті постійним, тоді як Німеччині вдалося помірно скоротити імпорт нафти з Росії.

Польща та Сполучені Штати зробили найбільші вм’ятини в доходах Росії. Литва, Фінляндія та Естонія досягли різкого відсоткового скорочення понад 50%.

Рекордно високі ціни на викопне паливо та прагнення зменшити залежність від Росії викликали посилення амбіцій щодо чистої енергії та енергоефективності в Європі, що ефективно зменшить вплив заборони імпорту з Росії. Розповсюдження найефективніших національних політик в усьому блокі та за його межами може істотно збільшити вплив.

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.

Реклама