ФІФА зібралася проводити чемпіонат світу кожні два роки: Європа проти

ФІФА зібралася проводити чемпіонат світу кожні два роки: Європа проти - фото 1

Чиновники ФІФА оголосили про наміри перетворення міжнародних футбольних змагань. У планах організації проводити ЧС кожні 2 роки, а не 4 як раніше.

ФІФА планує проводити Чемпіонат світу з футболу кожні 2 роки. Про це повідомляє sports.ru.

Про свої наміри футбольна організація вже повідомила всі національні асоціації, які в неї входять. В рамках реформи пропонує повністю оновити календар для ігор національних збірних.

Чиновники запропонували скоротити загальний термін перебування футболістів в стані своїх збірних — з 50 до 30 днів за календарний рік. Також реорганізації піддасться і структура кваліфікаційного раунду міжнародних турнірів. Скоротять кількість матчів. Їх планують зробити не більш семи. За словами, чиновників, це дозволить проводити відбір в два вікна — у жовтні та в березні.

«Ми аналізуємо можливість проведення ЧС кожні два роки, оцінюємо, чи позначиться це позитивно на футболі. У нас є пропозиції, за якими ми проводимо внутрішні консультації. Хтось за, а хто проти. Плюси варіанти з проведенням ЧС кожні два роки представляються мені очевидними. Більше змагань найвищого рівня, більше шансів дати світові надію і розвага. Коли було прийнято рішення проводити ЧС кожні 4 роки, було всього 40 команд. Тепер їх 211. Йдуть розмови про проведення ЧС в п'яти країнах за раз, і якщо ми припускаємо, що раз на рік буде або чоловічий, або жіночий чемпіонат, то за 20 років організаторами змагання зможуть побувати 100 країн», — сказав президент ФІФА Джанні Інфантіно.

За словами представників ФІФА, головна причина реформи — це бажання знизити навантаження на футболістів. Як приклад вони показали відстань перельотів Ліонеля Мессі з клубу в збірну і назад з 2014 по 2018 рік. За цей період аргентинець пролетів понад 324 тисяч кілометрів. При новому проекті календаря це дозволило б знизити навантаження на гравця більш ніж в два рази (до 157 тисяч).

Планується, що зміни вступлять в силу з 2026 року.

На майбутні змыни вже відреагували футбольні функціонери ряду європейських країн. Так більше 12 національних футбольних асоціацій повідомили що планують вийти зі складу ФІФА. Відзначимо, що вихід з ФІФА не може вплинути на участь збірних і клубів в турнірах під егідою УЕФА. Наприклад, Гібралтар став членом УЕФА в 2013-му і брав участь в змаганнях. Однак, членство в ФІФА він отримав тільки через три роки.

Нагадаємо, що одним з авторів цієї ідеї є екс-тренер лондонського Арсеналу Арсен Венгер.

Реклама

 

Щербачов Андрій
Щербачов Андрій Редактор сайту 34.ua. Більше 10 років пишу у блогах про лондонський Арсенал. Люблю писати про спорт, музику та кіно.

Реклама