Епідеміологиня Наталія Виноград дає важливі поради звичайним українцям

29.12.2020, 20:53
Епідеміологиня Наталія Виноград дає важливі поради звичайним українцям - фото 1

До неї прислухаються у МОЗі та Всесвітній організації охорони здоров’я. А напередодні Нового року провідна українська спеціалістка розповідає, як захиститися від небезпечних вірусів, та не зіпсувати довгоочікуване свято.

Наталія Виноград понад сорок років вивчає віруси, бактерії та те, як нам із ними жити. Найпопулярніший зараз — SARS-CoV-2. Його експертка вважає вкрай небезпечним, але не новим. Зі схожими коронавірусами людство живе як мінімум з шістдесятих років минулого сторіччя. Боротися з такою невидимою загрозою людям допомагає сама природа.

«Природа дуже хитра. Вона дала багато противірусних, протигрибкових, протибактеріальних субстанцій», — розповідає Наталія Виноград, завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету.

Украй важливі поряди для захисту від коронавірусу Наталія дає українцям в онлайн-розмові. Перша порада — не залишатися надовго у чотирьох стінах. Корисніше і безпечніше — на вулиці, але за однієї умови.

«Не йдіть туди, де люди, не йдіть туди, де компанії», — продовжує Наталія.

Якщо залишатися вдома, варто частіше відчиняти вікна. Мінімум — на п’ять хвилин, тричі на годину.

«Ви просто візьміть відчиніть два вікна і зробить протяг. І робіть це кожні 20 хвилин. Особливо там, де є інфікована людина, скажімо, вдома хтось захворів», — радить завідувачка кафедри епідеміології.

Аби не занести додому шкідливі віруси із новорічними подарунками, продуктами та іншими речами із супермаркету, їх краще на деякий час залишити на балконі.

«Любий патоген, зокрема коронавірус, за 72 години — загине на будь-яких об’єктах довкілля», — пояснює Наталія Виноград.

А новорічна ялинка дезінфекції не потребує. Навіть навпаки…

«На користь людей у соснових дуже багато фітонцидів різнопланових, олій ефірних, які мають пряму противірусну дію», — розповідає Наталія.

Онлайн-зустрічі з експертами проходять щотижнево і триватимуть після Нового року. Найближча — вже тринадцятого січня.

«Люди ставлять все нові й нові запитання, ми вдячні експертам нашого проєкту: епідеміологам, вірусологам, пульмонологам, сімейним лікарям, педіатрам, що вони про складні речі говорять простою мовою», — повідомляє Юлія Єршова, директорка департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова.

Проєкт "Запитай у лікаря" реалізується з листопада, в межах програми "Рінат Ахметов — порятунок життів".

«Напрям інформаційного забезпечення під час позаштатних ситуацій — це є один із критичних і дуже важливих напрямів. І те, що вони допомагають апаратурою, що теж дуже важливо», — повідомляє Наталія Виноград, завідувачка кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету.

Кількість переглядів у соціальних мережах постійно зростає. Загальна аудиторія проєкту — понад мільйон глядачів.

Поділитися: