Епідеміолог Олег Рубан відповів на актуальні питання про коронавірус

21 січня, 21:21
Епідеміолог Олег Рубан відповів на актуальні питання про коронавірус - фото 1

Вчора, 20 січня, Фонд Ріната Ахметова провів черговий прямий ефір у межах проекту "Запитай у лікаря".

Заслуженому лікарю України, начальнику головного управління Держпродспоживслужби у Києві і епідеміологу Олегу Рубану надійшли десятки запитань від глядачів. Один з найпопулярніших - «коли вже переможемо коронавірус?».

"Коронавірус, як і будь-яка інфекція, з нами назавжди. Тому використовуйте маску, дотримуйтеся соціальної дистанції, не спілкуйтеся з ймовірно хворими людьми", - відповів медик.


Лікар також розповів про нову методику діагностування коронавірусу - тести на антиген. Нова методика дозволить діагностувати хворобу лікарям швидкої допомоги, які виїжджають до хворих з симптомами COVID-19:

- Це є сьогодні навіть в селах. У всіх точках, в лікувально-профілактичних установах. Але необхідно лікарям і медперсоналу навчитися працювати з цими тестами.


Глядачів цікавило також питання вакцинації від коронавірусу.

"Потрібно проводити вакцинацію обов'язково, це єдиний цивілізований шлях подолання епідемії, але потрібно, перш за все, вакцинувати групи ризику. Це люди старше 65 років, люди з хронічними захворюваннями легень, медичний персонал", - сказав Олег Рубан.


Як повідомив медик, в Україні вакцини почнуть надходити вже в лютому. Питання про те, як буде проводитися масова вакцинація населення, все ще опрацьовується:

- Це велика проблема. Проводяться заходи для формування центрів вакцинації. Люди повинні будуть прийти на щеплення, пройти [попередньо] медичне обстеження, при необхідності виявити антитіла.


На думку Олега Рубана, вакцинація в Україні буде добровільною.

"Про примусову вакцинацію можна буде говорити, коли пройде третій етап клінічних випробувань вакцин", - сказав лікар.


З повної версії трансляції ви дізнаєтеся про ставлення Олега Рубана до приватної вакцинації, коли в Україні з'явиться колективний імунітет, небувало високий рівень захворюваності у США та багато іншого. Для перегляду запису ефіру пройдіть за посиланням.

"Число фейків і міфів навколо коронавірусу постійно зростає. Щоб закрити потребу в об'єктивній інформації, Фондом Ріната Ахметова і був запущений проект «Запитай у лікаря». Він реалізується у межах програми «Рінат Ахметов - Порятунок життів». Завдяки цій програмі державні лікарні країни отримали 200 суперсучасних швидких, 205 висококласних апаратів ШВЛ, 337 тисяч експрес-тестів для визначення коронавірусу і 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту для медиків", – заявила директор з комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.

 

Джерело: Фонд Ріната Ахметова
Поділитися: