Енергонаступ через Білорусь: як Україна купує іноземне світло?

Поки українські воїни відстоюють наші позиції на Сході, ворог заходить... Ні! Його впустили з тилу. Країна знову купує кремлівське світло. Чиновники вирішили не продовжувати мораторій, який діяв до першого січня.
Тому з Нового року ми вже спожили більш як 25 мільйонів кіловат-годин. Тоді як власні енергетики сидять у мільярдних боргах. Про іморт електроенергії із запорєбріка — далі.
З Нового року Україна відновила закупи кремлівського світла. Тож, ворожі кіловати знову течуть українськими дротами, лишень тепер через Білорусь. А точніше від новозбудованої атомної електростанції. До чого тут Росія? Бо ж народ, братній білорусам, дав гроші на будівництво енергоблоків. І от картина — електростанція є, кіловати виробляє, та продавати нікому. Польща, Литва, Латвія та Естонія — потенційні клієнти білоруських енергетиків — купувати їх відмовляються. Натомість — тільки вдумайтеся — Україна, у якої достатньо власних потужностей, ще й на продаж кіловати є, купує їх фактично у ворога та жертвує власною енергетикою.
Майже 30 мільйонів гривень ми уже віддали за світло білоруській атомній станції. І це тоді, коли наш "Енергоатом" у напрузі від боргів.
Сценарій купівлі кіловатів із запорєбрика не новий для України. Рік тому вони теж проривалися з білоруського енергофронту. Держави ж бо союзні — спільний митний простір і енергосистема єдина, спільна. А от українська енергетика від кремлівського наступу минулого року опинилась у кризовій прірві — шахтарі без роботи, тепловики та атомники працювали собі у збиток. Вдруге такого удару по енергобезпеці ми можемо не витримати.