Експрезидент Латвії: "Путін застряг у машині часу"

08.05.2020, 21:30
Експрезидент Латвії: "Путін застряг у машині часу" - фото 1

Колишній Президент Латвії взяла участь в онлайн-дискусії Київського безпекового форуму.

Кращий спосіб протистояти російській імперській пропаганді — створювати успішну демократичну Україну. Таку думку висловила шоста Президент Латвійської Республіки Вайра Віке-Фрейберга під час онлайн дискусії Київського безпекового форуму на тему "Війна, яка триває: трагедія і уроки Другої світової війни в новій реальності", організованої Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".

Експрезидент зазначила, що людство повинно аналізувати і вивчати історію.

«Необхідно мати об'єктивні наративи, які замінили б упереджені вузькі шовіністичні імперіалістичні наративи, які так любить Президент Путін. Він застряг у машині часу. Він зізнається сам, що виховувався на пропагандистських фільмах про радянський героїзм. І я боюся, що він так і не подорослішав відтоді в плані розуміння того, що таке демократична система і що таке рівноправність націй», — сказала вона.
«Я, між іншим, була обурена, як вони кажуть про українців, що немає такого поняття, як українська нація або українську мову. Тому перед українською нацією стоїть завдання самоствердження, показати, наскільки ефективно вона може забезпечити власне управління», — зазначила Вайра Віке-Фрейберга.

«Я думаю, що найкращим способом протистояння згаданій пропаганді є ствердження такої держави в Україні, яка мала б наочні переваги над тим, що будується по той бік кордону», — підкреслила колишня глава латвійської держави.


Експрезидент вважає, що це нелегке завдання і його реалізація потребує часу, "але відповідь саме в цьому".

«Необхідно показати, що демократична система, вільна країна можуть досягти більшого, ніж та, що вирощена на вузькій шовіністичній імперіалістичній пропаганді. І так звана велич сама собою не здатна нагодувати людей, не в силах вилікувати хворих», — вважає Вайра Віке-Фрейберга.


Вона порадила українцям ніколи не забувати своє національне коріння і багатство своєї культури і мови.

«Також важливо розуміти для себе, що кожна нація має право на існування так само, як кожна людина має право жити, дихати і мріяти. І необхідно, щоб кожна нація зрозуміла: якщо нація мріє про те, щоб стати кращою, то ця мрія не повинна містити бажання придушувати інших. Ми повинні мріяти разом про краще майбутнє для кожної нації, для спільнот націй, об'єднаних спільними цілями. Ми всі є частиною єдиного людства, а людство може змінюватися на краще», — резюмувала Вайра Віке-Фрейберга.


У спеціальній онлайн-дискусії Київського безпекового форуму "Війна, яка триває: трагедія і уроки Другої світової війни в новій реальності" взяли участь Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав, шоста Президент Латвійської Республіки пані Вайра Віке-Фрейберга, батько відновленої незалежності Литви, перший голова незалежного сейму Литви пан Ландсбергіс, польський і європейський дипломат, голова Представництва Європейського Союзу в Україні в 2012–16 роках пан Ян Томбінський, Прем'єр-міністр України в 2014–16 роках, засновник Фонду "Відкрий Україну" Арсеній Яценюк. Модератор дискусії — Данило Лубківський, заступник міністра закордонних справ України в 2014 році.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: