Експертка ВООЗ розповіла українцям як уберегтися в розпал пандемії

19 січня, 18:38
Експертка ВООЗ розповіла українцям як уберегтися в розпал пандемії - фото 1

Онлайн-спілкування Ірини Колесникової з українцями тривало понад годину.

Ірина Колесникова вже понад тридцять років вивчає небезпечні віруси та бактерії і знає, як зупиняти їхнє стрімке поширення.

“Якщо ви знаєте закони епідеміології - вас неможливо обдурити. Ви завжди знаєте як вам себе захистити”, – сказала завідувачка кафедри епідеміології Національного медичного університету імені Богомольця Ірина Колесникова.
На думку пані Ірини, найбезпечніше місце зараз – у звичайному парку.

“Коли ми гуляємо на відкритому повітрі - ми не можемо заразитися жодною інфекцією. Тому що це дуже швидко все розсіюється в повітрі”, – продовжила Ірина Колесникова.


Та за певних умов ризик залишається, каже Ірина. Тому гуляти ліпше поодинці або з кимось із близьких.

“Не існує поганої погоди для прогулянок. Тому тепліше вдягатися і все ж таки йти гуляти. І уникати великого скупчення людей. І потім повертатися додому, і часто провітрювати приміщення”, - закликає Ірина Колесникова.


Ще варто уникати гучних компаній.

“Чим голосніше говорить людина - тим далі вилітає збудник у неї з ротової порожнини”, – пояснила Ірина Колесникова.


І не варто втрачати пильність, каже епідеміологиня.
А також важливо вчасно надавати населенню корисну інформацію о захворюванні.

«Нині дуже багато інформації щодо лікування коронавірусу, але існує великий ризик скористатися недостовірними, неперевіреними даними. Що може негативно вплинути на здоров’я людини. Саме тому Фонд у межах програми “Рінат Ахметов - порятунок життів” реалізує проєкт “Запитай у лікаря”», – заявила директорка з комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.


У проєкті беруть участь найдосвідченіші лікарі. Серед них – реаніматологи, анестезіологи та педіатри. Вони вже відповіли на майже 500 запитань українців.

“Це надзвичайно корисний проєкт з точки зору комунікації лікарів найдосвідченіших з усіма громадянами. Це те, що дає можливість звичайним людям зрозуміти, що і як треба робити, як реагувати”, - поділилась враженнями Ірина Колесникова.


Повну версію ефіру з Іриною Колесниковою можна побачити на сторінках Фонду Ріната Ахметова у соціальних мережах.

“Любіть себе, будьте уважними до себе, робіть дуже прості речі і все буде гаразд”, - резюмувала Ірина Колесникова.
Поділитися: