У Дніпрі розповіли, як надають послуги підопічним терцентру у період карантину

У Дніпрі розповіли, як надають послуги підопічним терцентру у період карантину - фото 1

Таких людей у місті майже 11 тисяч.

Їм надається близько 40 видів різних послуг. Доки триває карантин, працівники закладів територіального центру дбають про підопічних удома. Так, у міському терцентрі працюють 800 співробітників, а 470 із них відряджені на надання різної соціальної допомоги вдома.

«Серед іншого соціальний працівник допомагає в самообслуговуванні, пересуванні, веденні домашнього господарства, прибиранні житла, приготуванні їжі, закупівлі харчів, різних товарів, ліків, в оформленні документів, оплаті комунальних послуг тощо. Також дуже часто наші соцпрацівники надають психологічну підтримку, адже працюють із людьми похилого віку, яких важливо вислухати і підтримати. Загалом за останній рік послугою “Допомога вдома” скористалися близько 7 тисяч людей», — розповіла заступниця директора і начальниця відділу по Амур-Нижньодніпровському району міського центру соціального обслуговування Ольга Мешко.


Зі свого боку заступниця директора та начальниця відділу по Чечелівському району згаданої установи Тетяна Кошура зазначила, що не менш популярними є послуги соціальної адаптації та робота груп здоров’я. А також різних творчих гуртків, які працюють безпосередньо у центрі.

«При соціальній адаптації допомагаємо нашим підопічним подолати різні складні життєві ситуації з корекцією психологічного стану тощо. Досить популярними є групи здоров’я з тренажерами, спортивним інвентарем, заняття з гімнастики, пілатесу. Також є сеанси масажу, ароматерапії. Створені різні творчі гуртки: театральні, танцювальні, співочі. Організовано також харчування для відвідувачів. На період карантину відвідування терцентру призупинене. Щойно карантин закінчиться перебування людей у терцентрі відновиться. А загалом наші співробітники продовжують працювати і виходять до людей додому», — додала чиновниця.


У Дніпрі розповіли, як надають послуги підопічним терцентру у період карантину - фото 116744

Підопічним територіального центру може стати самотня людина, яка потребує стороннього догляду. Для такої категорії громадян усі послуги безкоштовні.
Або літні особи, діти яких за різних обставин не можуть про них піклуватися. Для таких людей всі послуги платні.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що ветерани АТО, які стали інвалідами, можуть звертатися за допомогою в терцентри Дніпра. Щоб отримати допомогу і пройти реабілітацію.

Також понад 32 тисячі жителів Дніпропетровщини отримали грошову допомогу. По тисячі гривень перерахували людям, у яких розмір соцвиплат не перевищує 5 тисяч гривень.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.