Джон Гербст розповів, як Байден допомагав Україні отримати "Джевеліни"

27 січня, 20:03
Джон Гербст, фото: Україна 24 - фото 1
Джон Гербст, фото: Україна 24

Політика Сполучених Штатів Америки щодо України за нового Президента Джо Байдена буде зосереджена на реформах.

Про це заявив відомий американський дипломат, Директор Євразійського центру Атлантичної Ради, Посол Сполучених Штатів в Україні у 2003–2006 роках Джон Гербст.

«Байден надзвичайно розуміється на Україні, як для людини, що є президентом іншої країни, звісно. Він був ключовою фігурою, що формувала політику щодо України, коли був віце-президентом», — сказав Гербст.

Дипломат наголосив, що Байден упроваджував усі жорсткі рішення щодо Москви, навіть ті, які Обама не хотів утілювати.

«Наприклад, я не думаю, що видам таємницю, він обстоював надання "Джевелінів" Україні, коли був віце-президентом. Але його бос не хотів цього. Отже, я думаю, ми побачимо активнішу політику підтримки України, ніж це було за Обами», — сказав Джон Гербст.

Він також підкреслив, що на відміну від колишнього президента Дональда Трампа, Джозеф Байден вважає, що для того, щоб Україна була сильною, в ній мають відбутися реформи.

«Критикуючи Трампа за Україну, треба звертати увагу перш за все на дві речі. Перше — це його надмірна політизація українського питання. А друге — йому було абсолютно байдуже на реформи в Україні. Політика його адміністрації вимагала від України реформ, але проблема була в тому, що ця політика не спиралася на волю Президента. Наразі ситуація — інша», — зазначив дипломат.

 

Поділитися: