Дві спроби самогубства за ніч: чому дніпряни намагаються вкоротити собі віку?

Дві спроби самогубства за ніч: чому дніпряни намагаються вкоротити собі віку? - фото 1

У Дніпрі в різних кінцях міста чоловік та жінка намагалися накласти на себе руки. Він – біля під’їзду власного будинку. Вона – у парку Глоби. Вичинити непоправне завадили патрульні. Правоохоронці оглянули їх та заспокоїли.

Але що далі? Де можуть допомогти тим, хто хотів закінчити своє життя? Та як впоратися із затяжною депресією?

10 година вечора. Спальний район Дніпра. 29-річний чоловік телефонує на гарячу лінію із запобігання самогубствам. Каже, що хоче вкоротити собі віку. До нього одразу приїжджають патрульні. Поспілкуватися та попередити страшну помилку. Потім у звіті поліція напише – чоловік випив. Йому не вистачало уваги та підтримки. Тож іншого виходу, як закінчити своє життя – не знайшов .

Тим часом у парку Глоби на лавці лежала 47-річна жінка. Вона наковталася пігулок через негаразди у сім’ї. Правоохоронці викликали їй швидку. Виявилось, у дніпрянки затяжна депресія.

З початку року на схожі випадки у місті поліцію викликали сотню разів – кажуть правоохоронці.

«У порівняні з минулим роком, кількість таких людських вчинків зросла. Коли патрульні рятують людину, яка намагались вчинити самогубство вони обов’язково викликають швидку і передають психічній бригаді», — говорить речниця патрульної поліції в області Людмила Копиленко.

Далі медики вирішують, чи потрібна госпіталізація. Якщо так – відвозять до психіатричних закладів. Там – проводять аналізи, з’ясовують причини. Та лікують. Найчастіше тим, хто збирався вкоротити собі віку, ставлять діагноз - депресія. За даними ВООЗ, 80% суїцидів – стаються через цю хворобу.

«Кожні 40 секунд у світі відбувається завершений суїцид. Люди втомлюються жити ось в цьому болісному стані. І це дуже прикро, тому що суїцид — це глобальне рішення тимчасової проблеми», — говорить завідувач психіатричного відділення Дніпропетровської багатопрофільної лікарні Костянтин Хохолєв.

Депресія – це хвороба, і вона виліковна. Так кажуть фахівці. Її можна побороти за допомогою курсів психотерапії. Якщо ситуація складніша – додають медикаменти.

Реклама

Раніше ми писали про те, що дніпровська стилістка розповіла про осінні образи та тренди.

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама