Друге життя речам: куди у Дніпрі можна подіти непотрібний одяг?

22 квітня, 19:47
Друге життя речам: куди у Дніпрі можна подіти непотрібний одяг? - фото 1

Сьогодні у світі відзначають День Землі. Активісти закликають бути більш екосвідомими: сортувати сміття і думати, що ви викидаєте.

За даними екологів, кожна людина у світі щороку відправляє на звалище близько 12 кілограмів одягу. Там він гниє десятиліттями. Та наша Юлія Черкаська зацікавилася, чи можна дати друге життя непотрібним речам. І знайшла декілька варіантів.

Аби не викидати — знайшли альтернативу. Віддати речі на благодійність. Організацій, де приймають і дитячий, і дорослий одяг, у місті з десяток. Так допомогли понад двом сотням малозабезпечених родин.

«Надалі ми влаштовуємо благодійні барахолки, на яких ці речі безкоштовно роздаємо тим людям, які цього потребують. Вони надають підтверджувальні документи. Кожен член родини малозабезпеченої має право обрати по 5 речей на зимовий та літній сезони», — говорить волонтерка Галина Підберезна.

Долучитися вирішили і "Деталі". Речі відвезли до соціальних центрів, де допомагають безхатькам. Із печивом та чаєм дають і новий одяг.

Старим речам можна знайти і нове застосування. Це називається апсайклінгом. Це не переробка сміття, а вторинне використання речей зі створенням для них нового функціоналу. Головна відмінність апсайклінгу полягає в тому, що в першому випадку предмети не піддаються досить серйозній промисловій переробці.

Поділитися: