Дракони, птахи і прибульці: як в Дніпрі проходить КOVAL fest

Дракони, птахи і прибульці: як в Дніпрі проходить КOVAL fest - фото 1

Дракони, роботи, чудернацькі звірі та інопланетяни. Такі скульптури із заліза — заполонили Фестивальний причал у Дніпрі. Другий день поспіль там проходить КOVAL fest. Понад 50 майстрів з усієї України влаштували виставку робіт. А вони ж — кажуть учасники, відображають світ після апокаліпсису.

Поїздка верхи на металевих конях. Залізо — на вогні.І навіть гімн — на ковадлах. На фестиваль ковалІв з усієї України до Дніпра звезли купу залізяччя. Серед скульптур – і металеві люди з клумбами на голові, і дракони, й роботи, і навіть інопланетяни.

Наприклад, майстер Сергій привіз величезного папугу. А ще різноманітних риб. Усе, каже — робить із заліза. Але не кує, а зварює. І найбільше, ділиться, полюбляє створювати скульптури тварин.

«Мені багато хто говорить: "Сергій, роби знаряддя, там гармати", — ось це мені не подобається робити. Не моє. Я більше люблю живе. Різноманітність саме тваринного світу, особливо підводного, або птахів — надихає», — каже учаник фестивалю з Дніпра Сергій Власенко.

Усе, що надихає і тішить, тут зібрали й інші ковалі. Аби показати планету після апокаліпсису. Коли всі можливі лиха на Землі — скінчилися, а світ став майже досконалим.

«Задача така — показати людям, які тут живуть, живуть на нашій планеті саме просте: не бруднити навколишній світ, не бруднити якимись поганими словами, робити добрі речі, навчатися бути вільним», — наголошує коваль Талісман.

Бути вільними, як птахи, та надихати — завдання для ще однієї скульптури ковалів. Серед усіх вона — особлива. Бо зроблена для дніпрян.

«Мешканці житлового масиву Сокіл сказали, що ми б хотіли, щоб символом нашого житломасиву стала кована фігура. Саме, яка буде викована командою цього фестивалю», — розказує начальник Управління культури міського Департмаменту гуманітарної політики Євген Хорошилов.

І от на фестивалі ковалі вже збираються навколо саме того сокола. За хвилину вистрілюють з гармати та вивільняють його з клітки.

Для цього майстри тягнуть ланцюг триста метрів завдовжки. Його вони зробили разом з усіма гостями фестивалю. Триватиме ж КOVAL fest ще один день. А після — скульптура вже без решІток поїде на бульвар Слави.

4

Раніше ми писали про те, як у Дніпрі відзначали День козацтва?

Реклама

 

Реклама