Довгобуд строком у 10 років: у Нікопольському районі ніяк не відкриють дитячий садочок.

Садочок будується вже 10 років - фото 1
Садочок будується вже 10 років

У селі Чкаловому Нікопольського району дитячий садок вже 10 років стоїть на реконструкції.

Ремонт тут розпочали у 2011 році та жителі і досі возять дітей до іншого села. Наполовині зупинилось також і зведення тутешньої амбулаторії.

Місцева жителька Анастасія Орєхова возить доньку до садочка у сусіднє село, адже у їхньому Чкаловому для неї місця — немає. На 2000 жителів старий заклад може прийняти лише 40 дітей, а новий — будують уже 10 років.

Реклама

«Ми щодня встаємо з нею о 6-й годині ранку. О пів на сьому ми йдемо до гаража, звідки їде шкільний автобус», — каже Анастасія.

Голова сільради розповідає: реконструкцію садочка розпочали у 2011-му. На капітальний ремонт гроші виділяли з обласного бюджету, але роботи вели лише кілька місяців на рік.

«2 місяці будується — 10 місяців садочок стоїть. І те, що збудували, вже починає руйнуватися, і треба знову все відновлювати. Скільки років починається будівництво, щоразу виділяються кошти.
Але далі за певних обставин фінансування зупиняється, і цей садочок уже став найстарішим довгобудом у нашій громаді», — пояснює голова Першотравневської сільської ради Тамара Литовченко.

За цей час у приміщенні вже зробили дах, утеплили стіни і почали внутрішні роботи. Востаннє будівельників тут бачили у жовтні минулого року.

На мертвій точці восени 2020-го зупинилось і будівництво ще одного об’єкту у Чкаловому — сільської амбулаторії. Споруду тут зводили "з нуля", почали у 2019-му, та завершити не встигли — закінчилися гроші.

«Це була програма Президента України. Такі амбулаторії будувалися по всій Дніпропетровщині, та, на жаль, в багатьох населених пунктах амбулаторії досі не закінчені», — ділиться голова Нікопольської районної державної адміністрації Євген Євтушенко.

Таких покинутих недобудів у громадах чимало, — каже чиновник. Аби роботи відновили, зараз готує звернення до обласної влади.

Євген Євтушенко розповів, що наразі збирається інформація щодо подібних довгобудів, а вже після цього в обласній державній адміністрації буде розроблено графік відновлення будівництва та здачі цих об’єктів.

Зі свого боку, заступники голови обласної адміністрації Ольга Горб та Максим Беспальчук пообіцяли в ефірі програми "Грані", що дитячий садочок у селі Чкаловому відкриють до кінця літа, або раніше.

Також заступники губернатора розповіли: цьогоріч планують добудувати і відкрити ще 10 незакінчених амбулаторій у різних громадах Дніпропетровщини.

Реклама