Донбас, Росія, Н4: Зеленський розповів про підсумки зустрічі з Макроном та Меркель

16 квітня, 21:30
Фото: president.gov.ua - фото 1
Фото: president.gov.ua

За словами Володимира Зеленського, зустріч "Нормандської четвірки" може відбутися 19 квітня.

На шляху до зустрічі "Нормандської четвірки". У Парижі сьогодні, 16 квітня, відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента Франції Еммануеля Макрона, а також онлайн-включення з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Глави держав обговорили загострення ситуації на Донбасі та стягування військ Російської Федерації до кордону з нашою країною.

Так, за словами Володимира Зеленського, зустріч "Нормандської четвірки" може відбутися 19 квітня. На ній обговорюватимуться кластери — тобто кроки щодо виконання Мінських домовленостей, які повинні дозволити врегулювати ситуацію на сході України.

«Перш за все будуть обговорюватися кластери, зроблені французькою і німецькою стороною. Будуть доповнення від України. Ці кластери розглядаються також Росією. Всі чотири країни підготують додатки до цих кластерів: з чим згодні, з чим не згодні », — зазначив Президент України Володимир Зеленський.

Він також підкреслив, що на зустрічі обговорювався і режим припинення вогню, який діяв на Донбасі з кінця липня 2020 року по січень 2021-го.

«На жаль, з початку січня ми побачили ускладнення ситуації на контактної лінії між нами та тимчасово окупованою територією України, збільшення кількості пострілів. Тільки в цьому році загинуло близько 30 українських військових. Більшість з них загинули не через випадкові постріли, про що говорять бойовики або представники російської влади. Більшість з цих вбивств сталася через прицільний снайперський вогонь», — додав глава держави.

Володимир Зеленський висловив надію, що після зустрічі "Нормандської четвірки" на Донбасі знову буде встановлений режим стійкого і всеосяжного припинення вогню.

Раніше ми писали, що Офіс Президента України відправив запит на переговори з Путіним. У Росії отримання запиту заперечують.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор
Поділитися: