До Маріуполя прибули ще чотири апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

16 жовтня, 20:48
До Маріуполя прибули ще чотири апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова - фото 1

Місто зараз приймає на себе потужний удар пандемії коронавірусу.

За кількістю хворих Маріуполь лідирує в Донецькій області. Щодобово там виявляють майже сто нових випадків. У лікарнях вжиті надзвичайні заходи, але медики визнають, що без сучасного обладнання рятувати хворих неможливо.
Бокси для хворих на коронавірус облаштували навіть у перинатальному центрі Маріуполя. За час карантину тут отримали допомогу десятки майбутніх матерів із підозрою на інфекцію. У багатьох схожі симптоми.

«Кілька днів висока температура, кашель, нежить і найголовніше — втрата чутливості нюху і смаку», — каже заввідділення анестезіології Роман Акименко.


Останні місяці кількість нових випадків у Маріуполі постійно зростає.

«Почастішали пневмонії, збільшилася кількість важких хворих», — розповів анестезіолог Костянтин Мамчур.


У лікарні № 9 одночасно перебувають десятки пацієнтів із підозрою, або хворих на COVID-19. Деякі з них — у важкому стані.

«Зараз в реанімації перебувають 18 хворих, із них вісім на апаратах ШВЛ. Вони у важкому стані, всі вісімнадцять у важкому стані», — сказав в. о. директора Маріупольської лікарні № 9 Олександр Железняк.


У таких випадках сучасне обладнання рятує життя. Під час пандемії особливо потрібні апарати штучної вентиляції легень.

«Ми — Фонд Ріната Ахметова, SCM, компанії "Метінвест", ДТЕК — по всій Україні сьогодні передаємо апарати ШВЛ для порятунку життів наших українців», — заявив директор із персоналу комбінату "Азовсталь" Костянтин Войцеховський.


Фонд Ріната Ахметова передав Маріуполю ще чотири сучасні апарати ШВЛ. По два в лікарню № 9 та перинатальний центр. Загалом же місто отримало десять таких пристроїв.

«Величезне, звичайно, спасибі Фонду Ріната Ахметова за те, що він розширює наші можливості в наданні допомоги жителям нашого міста», — подякувала заввідділення анестезіології Маріупольської лікарні № 9 Ольга Тимошенко.


Перевага цих апаратів штучної вентиляції легень у тому, що вони сучасні, високотехнологічні та прості у використанні.

«Дуже доступне меню тут. Ми вибираємо тип пацієнта, вибираємо режими вентиляції і просто натискаємо кнопочку "підтвердити" і відбувається вентиляція легень», — пояснив інженер медичної компанії Сергій Святенко.


Фонд закупив понад двісті апаратів ШВЛ.

«Фонд Ріната Ахметова залишається єдиною в Україні організацією, яка допомагає державній охороні здоров'я так масштабно і системно», — заявила директорка проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.


Більшість апаратів уже передали до державних лікарень.

«Фонд Ріната Ахметова — це яскравий приклад системної, комплексної та найголовніше — своєчасно наданої допомоги. Нам — місту Маріуполю», — заявив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.


Від початку пандемії Фонд Ріната Ахметова надав допомогу медикам і лікувальним закладам сімнадцяти областей України.

Поділитися: