До лікарень Дніпропетровщини все більше надходять хворі на COVID-19, молодші за 50 років

06.11.2020, 19:24
До лікарень Дніпропетровщини все більше надходять хворі на COVID-19, молодші за 50 років - фото 1

Стан людей буває настільки тяжким, що не завжди можуть вистояти на КТ навіть десять хвилин. Як допомогти медикам у важкі часи?

Пацієнти з дихальною недостатністю надходять щогодини. Медики шістнадцятої дніпровської лікарні працюють цілодобово.

«Як правило в результаті обстеження ми виявляємо, що це пацієнти з коронавирусною інфекцією. Як правило, ураження від 75-ти до 95-ти відсотків легеневої тканини», - ділиться Олександр Назаренко, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Лише протягом останнього місяця хворих із підозрою на COVID-19 надійшло вдвічі більше, ніж ліжок у палатах. А вік групи ризику молодшає, кажуть лікарі.

«Останнім часом до нас все частіше потрапляють люди і 42, 47 років. Я так розумію, що вірус тепер не нехтує віком», - повідомляє анестезіологиня Валерія Шамаєва.

Про нестачу кадрів годі й казати. За один день у медзакладі може бути до 40 нових важких пацієнтів.
«Три або чотири лікарі, які працюють в день на 160-180 чоловік. Це виходить десь 45 чоловік на одного лікаря. А в нічний час взагалі проблема, тому що один лікар», - розповідає Олег Хасілєв, генеральний директор дніпровської міської лікарні.

І це за норми, коли один медик має допомогти 20 пацієнтам. Тобто навантаження збільшено майже вдесятеро. Тож без сучасного обладнання, яке допоможе лікарям рятувати людей, не обійтися.

Саме висококласну техніку передає державним медзакладам Фонд Ріната Ахметова. Новісінький апарат ШВЛ отримала 16-та лікарня. В обладнанні є інноваційні режими. Наприклад, лише цього року з'явилась функція роботи із немовлятами. Апарат цілком виключає вплив людського фактора.

«Можна медперсоналу молодшому за двома параметрами - статі і зросту - активувати режим вентиляції», - пояснює сервісний інженер Олександр Алістренко.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Медикам з дванадцяти регіонів України вже передали 160 апаратів штучної вентиляції легень. Загалом Фонд, за особистим рішенням засновника, закупив 204 апарати ШВЛ.

«По всій країні йдуть спалахи. Посилення коронавірусу. Дніпро в помаранчевій зоні. Тому допомога суспільству - це наша соціальна відповідальність», - ділиться директор ДТЕК Придніпровської ТЕС Анатолій Боричевський.

35 апаратів вже рятують життя пацієнтів з тяжкими ускладненнями в опорних лікарнях Дніпропетровської області.

Поділитися: