До кінця року в школах України повинні облаштувати туалети

05 лютого, 18:30
До кінця року в школах України повинні облаштувати туалети - фото 1

Жодної школи без елементарних зручностей. Міністерка освіти та науки Ганна Новосад пообіцяла, що до кінця цього року навіть у найменшій сільській школі облаштують вбиральню.

Обласні чиновники кажуть: у нашому регіоні вже немає навчальних закладів без внутрішніх туалетів. Однак діти продовжують бігати на вулицю.

Чому? Розповість кореспондент 34 телеканалу.

Замість того, щоб грати на перерві, вони вдягаються та виходять на вулицю. Біжать до туалетів. Цю школу відвідують п'ятдесят дітей із чотирьох навколишніх сіл. Ще 8 років тому всередині облаштували вбиральні. Проте щодня, на кожній перерві, у будь-яку погоду учні ходять до вуличного туалету.

"Курточки, шапки і виходимо туди. У нас в школі є закритий, в підвалі є, там ремонти зробили. Просто не відкривають його", — розповідає учениця 9 класу Марина Недошопа.
"Закрито постійно. Хочеться, але холодно", — ділиться Марина Островська, учениця 9 класу.

Директор школи Олександр Петрович пояснює: туалет дійсно закривають. Бо часто виникають проблеми з водопостачанням та каналізацією.

"У нас водопостачання — це шахтний колодязь. Через зсуви ґрунту скважина просто вийшла з ладу. Ну а вихід який? Вигрібна яма. Ми зробили вигрібні ями і тепер вода туди стікає. Два рази на рік ми їх чистимо", — пояснює директор Біленщинського навчально-виховного комплексу Олександр Кузовкін.

Така ситуація з вбиральнями не поодинока. У соцмережах "Деталі" запитали користувачів, де є проблема з клозетами. Нас кликали у Покровський та Синельниківський райони. Їдемо у село Дерезувате.

Тут також два туалети — на подвір'ї та всередині. Чому скаржилися люди у соцмережах — директор не розуміє. Адже, за його словами, проблеми були 5 років тому. І їх давно вирішили.

"Змінювали ми частину каналізаційних труб, тому що вони чавунні. Ми їх змінили на пластикові. Щоб не забивалося, щоб засмічення не відбувалось. Зараз все це зовсім зникло", — розповідає Вадим Рижик, директор Дерезуватського навчально-виховного комплексу.

Утім діти продовжують бігати до вуличного туалету. Бо, кажуть, зручно.

"Улітку, коли тепло, ми частіше ходимо надвір", — ділиться учень 6 класу Дмитро Дроздов.
"У приміщення ми завжди ходимо. Іноді влітку ходимо на вулицю. Комфортно, тепло і завжди чисто", — розповідає Ілона Бойко, учениця 8 класу.

У обласному департаменті освіти кажуть: торік облаштували внутрішні вбиральні у всіх школах на Дніпропетровщині. Про те, що не всі вони працюють — теж знають. І запевняють: проблему вже вирішують.

"Коли школа не має централізованого водопостачання або немає навіть технічної води, а це свердловини, колодязі, то вода технічна підвозиться", — повідомляє Олексій Полторацький, директор обласного департаменту освіти та науки.

За даними обласного департаменту освіти, до кінця минулого року ремонти завершили у всіх шкільних туалетах і витратили на це понад мільйон гривень.

Євгенія Москалець

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: