До Дніпропетровської області Фонд Ріната Ахметова передав надсучасні апарати ШВЛ

До Дніпропетровської області Фонд Ріната Ахметова передав надсучасні апарати ШВЛ - фото 1

Загалом для державних лікарень країни Фонд закупив понад 200 надсучасних апаратів ШВЛ. Нині обладнання партіями доправляють до медзакладів.

Майже 100 відсотків підозр на коронавірусну інфекцію підтверджуються. Така ситуація останніми тижнями спостерігається на Дніпропетровщині. Про це звітує обласна влада. Крім того, за останній місць у регіоні в рази збільшилася і кількість смертей від Covid-19.

Кількість маленьких пацієнтів із підозрою на коронавірусну інфекцію збільшилася втричі. Такі наслідки початку нового навчального року відчули на собі медики дитячого відділення 8-ї лікарні Кривого Рогу.

«Місяць тому це було 4–5 дітей на день ыз підозрою, зараз це 10–12 дітей», – повідомляє Сергій Комков, дитячий лікар-анестезіолог Криворізької міської лікарні № 8.

Якщо серед дітей більшість підозр виявляються хибними, то серед дорослих ситуація геть інша. Останні кілька тижнів рівень захворюваності на Дніпропетровщині суттєво зріс.

«Кожен інфікований дає ще 4 інфіковані особи. Якщо раніше було так, що не кожне підозра закінчувалася Covid-19, то сьогодні 100% підтверджуються», — розповідає Валерій Сердюк, директор обласного департаменту охорони здоров’я.

Місяць тому в цій лікарні не було жодного пацієнта з Covid-19, нині недужих із підтвердженим діагнозом — десятки.

«За останні тижні до нас потрапляють пацієнти середнього ступеня важкості. 10,12, 15 пацієнтів за добу», — ділиться Леонід Ганошенко, медичний директор Криворізької міської лікарні № 7.

За даними обласного Департаменту охорони здоров’я, від початку пандемії кількість смертей від ускладнень коронавірусу на Дніпропетровщині збільшилась у декілька разів.

«Якщо раніше йшла 1 людина на день, то зараз ідуть десь 3–4 людини на день», — повідомляє Валерій Сердюк.

У бою за життя хворих з ускладненнями від коронавірусу ключовими для лікарів є апарати штучної вентиляції легень. Щоби збільшити шанси на порятунок таких пацієнтів, Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією "Метінвест" передав двом лікарням Кривого Рогу надсучасні апарати ШВЛ.

«Фонд Ріната Ахметова в місто Кривий Ріг передав ще 6 апаратів ШВЛ. Всього загалом уже лікарні нашого міста, опорні вперш за все, отримали 15 таких апаратів. Це обладнання допоможе працювати більш ефективно і врятує не одне життя», — ділиться представник компанії "Метінвест" Дмитро Шевчик.

Апарати ШВЛ здатні підлаштовуватися під потреби пацієнта з ураженими легенями. Завдяки інтелектуальним режимам роботи обладнання можна використовувати навіть для реанімації новонароджених.

«Апарати експертного класу. Нам дуже важливо, коли хворий дихає, коли апарат за нього дихає, це режими вентиляції легень. Цей апарат дозволяє... ну у нього 17 режимів вентиляції, про що можна говорити. Шикарний апарат», — пояснює Петро Стародубський, в.о. директора криворізької міської лікарні № 7.
«Я вдячний Фонду, тому що це чудово, що у нас є такі подвижники, як Рінат Ахметов, ті, які дивляться на нашу медицину і не словом, а ділом усе це впроваджують», — розповідає Валерій Сердюк.

 

Реклама