До 2050 року населення України може різко скоротитися, – ООН

До 2050 року населення України може різко скоротитися, – ООН - фото 1

Україна є однією з країн-лідерів за темпами скорочення населення, яке до 2050 року може знизитися до 35 мільйонів.

Україна — серед країн-лідерів за темпами скорочення населення, яке до 2050 року може знизитися до 35 мільйонів. Про це пише ООН в аналітичній довідці про демографічні процеси в країні.

«Населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів і, ймовірно, зменшиться до 35 мільйонів до 2050 року», – написано у звіті.

В ООН зазначають, що низький коефіцієнт народжуваності, високий рівень смертності та постійне зростання рівня зовнішньої міграції руйнують людський капітал України, а отже, і основу для сталого розвитку. До того ж, недостатній рівень добробуту та відсутність у жінок можливостей поєднувати кар'єру та догляд за дітьми залишаються одним із чинників, які заважають українцям мати бажану кількість дітей.

Також поширеність поведінки з високим ступенем ризику та неінфекційні хвороби є одними з основних причин високого рівня смертності порівняно з іншими країнами Європи. Особливо це стосується чоловічого населення. Близько третини українців помирають віком до 65 років. Однак можна запобігти майже половині цих смертей.

Крім того, за межами України на постійній основі перебуває понад три мільйони українців. Поки не вирішиться проблема працевлаштування із гідною зарплатою, політичною, соціальною сферами, а також галуззю безпеки, триватиме міграційний відтік. За прогнозами ООН, працездатне населення зменшиться на понад 30% до 2050 року.

Для демографічної стабільності ООН вважає за необхідне розробити широкомасштабну та комплексну стратегію для України. Необхідно вжити адаптивних заходів для забезпечення достатнього рівня соцзахисту та розвитку людського капіталу. Також необхідно зменшити фіскальний тиск та сприяти ефективному зростанню ВВП.

Реклама

Реклама