До 2050 року Ізраїль обіцяє скоротити викиди вуглецю на 85%: чому це так важливо?

До 2050 року Ізраїль обіцяє скоротити викиди вуглецю на 85%: чому це так важливо? - фото 1

Щоб досягти цілей Паризької кліматичної угоди, підписаної у 2015 році, Ізраїль збирається різко скоротити викиди вуглецю до 2050 року і допомогти в боротьбі з кліматичною кризою.

Прем'єр-міністр країни Наталі Беннет і кілька членів уряду узгодили рішення про скорочення викидів. Тепер його має затвердити парламент Ізраїлю. Про це повідомили в Times of Israel.

«До 2050 року Ізраїль буде рухатися до економіки з низьким рівнем викидів вуглецю, що допоможе вирішити кліматичну кризу, яка загрожує людству», — зазначили в уряді.

Країна хоче зменшити викиди мінімум на 85% порівняно з 2015 роком, щоб до 2030 року вони становили не менше 75%.

Зміни торкнутися транспортної (скорочення викидів на 96%), енергетичної (85%) галузей і сфери міських відходів (92%). Так зміни, на думку уряду Ізраїлю, допоможуть досягти цілей Паризького кліматичної угоди.

Реклама

Зазначимо, Паризька кліматична угода регулює заходи щодо зниження вмісту вуглекислого газу в атмосфері з 2020 року. Його мета — утримати зростання глобальної середньої температури "набагато нижче" 2 °C і "докласти зусиль" для обмеження зростання температури до 1,5 °C.

Так країни-учасники самостійно визначають свій внесок у досягнення загальної мети. Однак ніякого механізму примусу і забезпечення обов'язковості їх досягнення немає.

Чому це важливо?

Люди вже стають жертвами глобального потепління, яке щорічно забирає десятки та сотні тисяч життів. Просто зараз посуха в бідних аграрних країнах заважає зібрати хороший урожай. Це призводить до браку продовольства, зростання цін і загострює боротьбу за ресурси.

Як пише ВВС, екстремальні погодні явища, які накривають всі країни світу, зокрема й Україна — перетворять значну частину суші на випалену пустелю або навіть зроблять планету непридатною для життя.

Відповідно до одного з досліджень, якщо зараз звична для більшості людей світу середньорічна температура коливається в межах 11-15 °С, то вже через 50 років майже третина населення Землі буде жити в регіонах, де цей показник буде перевищувати 29 °С.

«Глобальне потепління зробить істотний вплив на цілі екосистеми, а також серйозно відіб'ється на здоров'я людей, системах життєзабезпечення, продовольчої безпеки, запасах води та економічному зростанні в цілому», — попереджають автори роботи.

Підбивати підсумки, в такому кліматі людство не зможе себе прогодувати та забезпечити достатньою кількістю води. До того ж спека сприяє значному поширенню інфекцій. А лікувати їх стане набагато важче.

Вчені підсумували, що якщо планета продовжить нагріватися такими ж темпами, що зараз, уже через кілька десятиліть ми ризикуємо опинитися в умовах, просто непридатних для життя.

Реклама