Дніпрянки долучаються до всеукраїнської акції “Поділися волоссям”

23 вересня, 08:03
Дніпрянки долучаються до всеукраїнської акції “Поділися волоссям” - фото 1

Дівчата жертвують коси на перуки онкохворим дітям, натомість отримують безкоштовну стильну зачіску

Яна розчісує свої густі коси, вона готується до першої в житті кардинальної зміни зачіски. Має особливий привід — волосся віддасть на перуки для онкохворих дітей.

«Діти і так маленькі, нікому нічого не зробили. Чому їх так доля карає?
Хочеться допомогти», — каже Яна Галіца.


Яна 13 років працювала лікаркою, була і у відділенні для малят, що хворіють на рак. Та тільки наприкінці інтерв’ю зізналася, що мала ще одну причину до участі, — смерть батька від раку.

Для перук підходить волосся як мінімум 35 сантиметрів завдовжки. Янине ретельно заміряють, складають у пасма, потім заплітають у коси і відрізають.

Акцію “Поділися волоссям” започаткували львівські перукарки у 2018 році. Зараз дружні салони є у двадцяти містах України. Вони заохочують дівчат із довгими косами пожертвувати їх для дітей з онкологією.

«Волосся має бути без хімічної завивки, воно може бути пофарбоване, пряме, кучеряве, будь-яке, але головна умова — це довжина, і без хімії. У фонді берем участь не тільки ми, як перукарі, але і виробники перук, вони точно так само роблять це майже на благодійній основі», — розповіла співвласниця мережі салонів краси Наталія Пухальська.


12-річна Даша шість місяців бореться з лімфомою. Вона почала втрачати волосся вже після кількох курсів хіміотерапії.

«Спочатку я так, за це трохи хвилювалася. А зараз уже звикла, і все нормально. Просто потрібно змиритися з цим. І дочекатися вже того моменту, коли воно саме почне рости», — поділилася Дар’я Приїтенко.


Нашим журналістам вона сказала, що все ж мріяла про перуку.
В обласній дитячій лікарні нині близько 28 маленьких пацієнтів з онкологією. Усі вони на хімії. А це передусім психологічний стрес для дитини.

«Часто буває випадає волосся. Особливо дівчатка надходять, і у них дуже довге волосся. Дівчатка, звичайно, відчувають себе більш красивими, коли є волосся», — каже лікарка відділення онкогематології Обласної дитячої лікарні Єлизавета Ангелова.


Аби безкоштовно отримати перуку, батьки мають заповнити заяву. Вказати природний колір волосся дитини, бажану довжину та зачіску.

«У нас є готові перуки, які ми можемо пропонувати батькам. А якщо не підходить — то ми даємо в роботу. Коли ми підбираємо волосся у перуку, то з однієї людини недостатньо, йде приблизно дві-три людини. Залежно від від того, яка буде перука», — пояснює координаторка проєкту “Hair for Share” Любов Возняк.


За два роки від початку акції перуки отримали 190 дівчат з усієї України.

«Мені передали зі Львова перучку. Із натурального волосся, така чудова, я так тішуся!
Треба трошки чолочку підрізать, але довжина, воно таке ніжне. Робіть добрі справи», — каже Марічка Бойко, яка отримала перуку.


Таким чином одні отримують довгоочікувану перуку, а інші — нову стильну зачіску. Яні, наприклад, пасує боб-каре.

Щоб узяти участь в акції "Поділися волоссям" і пожертвувати волосся — подзвони за номером +38 098 000 04 10 або напиши в Instagram.

Поділитися: