Дніпрянка, яка створила одяг з конопель, перемогла у конкурсі дизайнерів

Дніпрянка, яка створила одяг з конопель, перемогла у конкурсі дизайнерів - фото 1

Її обрали з майже 50 учасників з різних країн світу.

Тетяна на конкурсі в Києві була у сукні, яка складалася із сотні іграшкових лосенят. Вбрання важило 28 кілограмів.

“Коноплі - вони ростуть самі по собі. Тобто, їх не треба чимось удобрювати. Тканина набагато екологічніша. Я дуже хочу, щоб в Україні набагато більше було речей саме з екологічних тканин”, — каже дизайнерка Тетяна Маркова.


З екотканиною Тетяна почала працювати п'ять років тому. Тоді на замовлення з Америки дизайнерка створила дві тисячі іграшкових лосенят. А згодом стала шити з них одяг, аксесуари та кросівки.

“Тобто її можна багато прати - вона буде тримати форму. Також антибактеріальні властивості має”, — продовжує Тетяна Маркова.


Тканину, з якої шиє Тетяна, виготовляють з промислового ненаркотичного сорту конопель. Такий сорт вперше у світі 35 років тому вивели на Сумщині, кажуть в Інституті луб'яних культур. А точніше — у Глухові: містечку за 500 кілометрів від Дніпра.

“Нашими вченими була кардинально змінена природа конопель. Скажімо так. На початку був підвищений вміст волокна в рослинах. Потім була створена однодонна форма конопель. Потім була створена безнаркотична форма конопель”, - пояснив заступника директора з наукової роботи Інституту луб’яних культур Юрій Мохер.


Але повністю застосовувати коноплі в Україні не можна. Під забороною знаходяться квіти та листя.
Одяг, папір, канати, будівельні матеріали та брикети для опалення створюються з стебла. Коріння йде на настоянки. Також використовуються насіння.

“З конопляного насіння зараз в Україні виробляють такі основні продукти як: конопляну олію, конопляне борошно, протеїн, висівки і обрушене насіння”, - резюмувала доцентка Дніпровського державного аграрно-економічного університету Наталія Сова.


Тим часом дизайнерка Тетяна вже мріє, як витратить виграні у конкурсі 100 тисяч гривень. Вона пошиє нову колекцію одягу з конопель і відкриє власний онлайн-магазин.