Дніпрянин зібрав під одним дахом тисячі радянських  іграшок

Дніпрянин зібрав під одним дахом тисячі радянських  іграшок - фото 1

Деякі екземпляри йому подарували.

Інші — його власна колекція. Восени планує відкрити перший у Дніпрі музей дитинства. Журналістам “Деталей” колекціонер показав майбутні експонати. Про приємні спогади дитячих років розповідає Євген Коптєв.

Звірі, казкові герої, посуд, машинки і головоломки. Тисячі іграшок родом з дитинства. Все зібрав дніпрянин Михайло Прудніков. Яскраву колекцію зі ста ляльок подарувала директорка Павлоградського краєзнавчого музею Тетяна Ведмідь.

“Різних часів, різних народів, деяким сама пошила одяг, деяких причесала, бантики прив’язала. Щоб дитина, яка прийде до музею, побачила можливо не початковий вигляд, але виглядала дуже гарно”, - каже Тетяна Ведмідь.


Більшість предметів — це власна колекція Михайла Пруднікова. Чоловік і досі із задоволенням згадує, як отримав у подарунок імпортну міні-копію літака.

“Коли модель приходила з НДР - все було дуже тонко зроблено, фарба, деталі. Коли я від тата з відрядження отримував таку коробочку - я не хотів робити нічого. Ні їсти, ні пити, ні спати. Дві години 20 хвилин і літак стоїть вже на поличці”, — згадує Михайло Прудніков.


Радянські іграшки мали попит не лише в Україні, а й за кордоном. Зокрема, автотехніка в мініатюрі. Попри вік — ці машини і досі на ходу.
Для майбутніх гостей музею колекціонер вигадав інтерактив. Кожен відвідувач, впізнавши іграшку з дитинства, зможе написати її історію.

“Як вам подарували, за що, як ви її випросили. Природно, у ляльки є своє ім'я, вписуєте її ім'я. Це цінна для нас інформація”, — пояснює Михайло Прудніков.


Та здивує музей не лише дитячими забавками. Мало кому відомо, але вітчизняні іграшкові комбінати виготовляли і предмети для дорослих.

Офіційне відкриття дніпровського Музею дитинства заплановано на осінь. Зараз такі є лише у Києві та Харкові.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.