Дніпрянин отримав звання кращого судді Олімпійських ігор

Звання "Кращий суддя Олімпійських ігор" отримав Андрій Старков. За останні 13 років він — перший українець, якого запросили на головну спортивну подію у ролі рефері.

Кращий суддя Олімпійських ігор: таке високе звання отримав наш земляк Андрій Старков. За останні 13 років він — перший українець, якого запросили на головну спортивну подію в ролі рефері. Окрім суддівства, Андрій ще й тренер з тхеквондо. Як вдається поєднувати одразу дві професії та за що дніпрянин отримав світове визнання?

Уважно стежить за рухами бійців, вказує на помилки та допомагає освоїти найефективніші удари. Андрій Старков — майстер спорту з тхеквондо, володар чорного пояса. Не раз вигравав національні та міжнародні турніри. Зараз паралельно працює тренером і професійним рефері.

«У нас як: спортсмен, який закінчує змагатися, який вирішує, що він уже не в змозі, або не бажає змагатися, то він шукає себе в якості судді. Так і зі мною трапилося. Я після закінчення кар’єри пішов у напрямі суддівства. Коли ти і суддя, і тренер, тобі набагато легше розуміти ці правила», — каже Андрій Старков, тренер із тхеквондо.

Торік Андрій Старков був арбітром на Олімпійських іграх у Токіо. Для цього не один рік довелося проходити курси та боротися за рейтингові бали. Далі — відбір претендентів у спортивних таборах.

«Я вважаю, що 2021 рік був вирішальним, тому що було достатньо змагань у нас. Це і Чемпіонат Європи, було багато рейтингових змагань, які принесли результат, і я потрапив на Олімпійські ігри», — зазначає Андрій.

За підсумками Олімпіади став найкращим рефері. Набрав найбільше балів в онлайн-голосуванні. Активно віддавали голоси за нього як іноземні спортсмени, так і рідні вихованці. Серед них — Марина. Дівчина займається бойовими мистецтвами та сама хоче судити змагання. Вже отримала першу категорію. Багато знань перейняла саме від свого тренера.

«Він у нас проводить семінари, робить презентації. Їздить на змагання та передає нам свій досвід. Для мене це була дуже радісна подія. Тому що він мій перший наставник у суддівстві. І виходить, найкращий суддя — мій наставник. Тому я була дуже рада», — зауважує Марина Маслова, яка займається тхеквондо.

Позитивно про тренера відгукуються й інші його учні.

«Під час змагань Андрій Геннадійович може щось крикнути, щось підказувати, відчувається певний зв'язок. Може видати якийсь мій рух, а я можу зробити зовсім інше та обдурити супротивника», — розповідає Володимир Марченко.

Андрій Старков у Токіо побував двічі. Спочатку як суддя Олімпійських ігор, а потім як тренер на Паралімпіаді. У Дніпрі він також займається з дітьми і юнаками із вадами слуху та опорно-рухового апарату. Своїми досягненнями не вихваляється, а просто вдячний за визнання. Секрету перемоги, каже, не має. Треба лише якісно робити свою справу.

«Треба дивитися уважно за ходом поєдинку, мати повагу до суддів, до моїх колег, до спортсменів, до тренерів. І я вважаю, що це найкраща якість, яка може бути у судді», — говорить Андрій Старков.

Судити великі спортивні події Андрій планує й надалі. Так само, як і виховувати нових чемпіонів із тхеквондо.

Реклама

Андрій Замковий
Андрій Замковий Редактор Випускник журфаку ДНУ ім. Олеся Гончара. В ЗМІ працюю вже більше п’яти років. Починав із газетних публікацій, потім був редактором сайту новин. Із березня 2020-го — кореспондент “Деталей”. Люблю знімати сюжети про спорт, автомобілі та цікавих людей.

Реклама