Дніпряни скаржаться, що під час самоізоляції почали втрачати зір

14.05.2020, 16:12
Дніпряни скаржаться, що під час самоізоляції почали втрачати зір - фото 1

Як уберегти свої очі від наслідків карантину, розкаже кореспондент 34 телеканалу.

Щодня десятикласниця Аня по 6 годин займається онлайн. Каже, що на карантині змушена проводити із гаджетами у 4 рази більше часу.

«Я вранці дивлюся Всеукраїнську школу онлайн по телебаченню. Потім заходжу у Classroom, дивлюся, що нам задали наші вчителі. Мушу опрацювати цю інформацію, подивитися відео, які вони надіслали. Якщо мені незрозуміло — подивитися ще додаткову інформацію і виконати ці завдання. І потім знову за допомогою пристроїв, гаджетів надіслати їх», — розповідає школярка Анна.


Дівчина переймається, що через таке навчання втрачає зір. Хоча, — каже, — що проблем з очима і без цього вистачало.

«У мене і так поганий зір, але зараз я стала помічати, що впродовж дня я відчуваю сухість, дискомфорт. І це дійсно дуже мене бентежить», — продовжує Аня.


Постійно сидіти за комп'ютером мало не щодня доводилося і Денису. Чоловік 10 років працював програмістом. Однак, — каже, — на погіршення зору не скаржиться. Зазвичай просто робить спеціальні вправи.
Робити гімнастику, кліпати та відпочивати щопівгодини радять і лікарі. Спеціалісти кажуть, що на моніторі будь-якого електронного пристрою зображення скаче. А це — додаткове навантаження для очей. Бо людині доводиться постійно фіксувати погляд.

«При роботі з монітором потрібно частіше кліпати. Коли ми працюємо, кліпання зменшується в 4–5 разів. При цьому не відбувається зволоження рогівки очей. Існують зволожуючі очні краплі або сльозозамінники. Можна користуватися ними», — радить лікарка-офтальмологиня Тетяна Поліщук.


Але якщо ви відчуваєте не лише втому, але і біль в очах — потрібно звернутися до спеціаліста.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: