Дніпру виповнюється 245 років: які зміни відбулись у місті упродовж літа 2021?

Дніпру виповнюється 245 років: які зміни відбулись у місті упродовж літа 2021? - фото 1

Масова вакцинація, обвал набережної та проїзд по 10. А ще фестивалі та святкування 30-ї річниці Незалежності. Чим ще запам’яталося нам літо 2021?

У червні у Дніпрі розпочалася масова вакцинація від COVID-19. Запрошували усіх, хто подав відповідну заявку в додатку “Дія”. Тоді прищеплювали переважно китайським препаратом CoronaVac.

Того ж місяця з полиць міських бібліотек вилучили понад 70 тисяч книжок. Та утилізували не всі. Більшість продали на першому у Дніпрі ярмарку просто неба.

«У бібліотеках накопичилось дуже багато літератури, яка за тими чи іншими ознаками потребує списання. Ми вирішили не просто здати ці книги в макулатуру, а запропонувати містянам за символічною ціною, за п'ять гривень», — розповів начальник міського управління культури Євген Хорошилов.

У ще у Дніпрі обвалювалась набережна. За літо — тричі. Через затяжні зливи землю під пішохідною частиною розмило. У воді опинилися паркан разом із бетонними блоками та частина тротуару. За ремонт набережної взялися наприкінці липня. І сказали, що на це піде 2-3 місяці.

«Проєктом передбачено влаштування нової монолітної опалубки. На монолітну опалубку буде кріпитися облицювання з гранітного буту. Після цього ми замінимо парапети. Встановимо частину нового перильного огородження», — розповів заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

А ще цього літа дніпряни поїхали по 10. У червні проїзд у громадському транспорті здорожчав на дві гривні. Таку ціну встановили на більшості маршрутів. У мерії ж підняття тарифів пояснили більшими витратами на обслуговування транспорту. А от люди до здорожчання поставилися неоднозначно.

І куди ж без літніх фестивалів. "Джаз на Дніпрі", "BeZVIZ". А потім ще й святкування у Дніпрі 30-ї річниці Незалежності України. З рекордною кашею, прапором із суші та музикою просто неба.

Усе літо будували і відкрили на День міста. За високим парканом на Слобожанському проспекті готували новий сквер. Його поділили на дві зони. На одній повісили гамаки, облаштували дитячий екомайданчик та площадку для воркауту. На іншій — встановили лавки та висадили дерева.

«Є дуже гарне освітлення зони автоматичного поливу, вся площа облаштована гранітними плитами. На лівому березі цей сквер поки єдиний і надіюсь, що не останній», — розповів генеральний директор підрядної організації Сергій Гавриленко.

Будували, реформували і продовжували протистояти коронавірусу. Таким нам запам’ятався рік життя великого міста.

Реклама

Читайте також: 29 медиків отримали квартири від міської ради Дніпра.

Реклама