Дніпровський театр на льоду "Кристал" святкує свій 30-річний ювілей

27 квітня, 19:27
Дніпровський театр на льоду "Кристал" святкує свій 30-річний ювілей - фото 1

30 років творчості. Гастролі у 20 країнах світу та сотні випускників, які присвятили себе фігурному катанню. Дніпровський театр на льоду "Кристал" святкує свій ювілей.

В Україні такий колектив — єдиний. Із шоу на ковзанах артисти посідали перші місця на конкурсах у Франції. За запрошенням шейха давали концерти у Катарі. Та збирали глядачів на прем’єрі у Литві. Тепер звітний виступ покажуть у Дніпрі. Про секрети успіху розпитала наша Юлія Черкаська.

Маргарита показує найпростіший оберт. Колись і для неї він здавався недосяжним. Та зараз дівчина з легкістю виконує акселі та фліпи. І водночас — грає свою театральну роль.

Бажання стати на ковзани з’явилось у першому класі, коли вперше побачила шоу на льоду. Просилась у батьків до колективу. Разом із "Кристалом" на сцені вже 10 років.
На бенефісі виступатимуть усі вихованці, а це 70 дітей. Свої рухи відточує і Варя. Оберти на одній нозі дівчинці даються легко. А от стрибки — поки з синцями та забоями. Артистка розповідає: до льодової арени привели батьки. Заняття була готова покинути.

«Я навіть не могла встати на лід, я просто повзала, падала. Але тренери говорили, що у мене все вийде. І вже через кілька років у мене все почало виходити. Зараз ми вчимо стрибок аксель, він у мене так, через раз, виходить. Для мене найскладніший», — каже фігуристка театру на льоду Варя Мішкова.

"Попелюшка", "Снігова королева" та "Пітер Пен". Усього покажуть 12 мюзиклів, які були створені протягом усіх років існування колективу. З цим репертуаром гастролювали у 20 країнах світу.

«Це суперпостановки. Немає такого дитячого театру в Україні, який може поєднувати і елемент спорту, хореографію, і ось цю харизму у дітей. Вони чекають цих виступів найбільше. Готувалися більше двох місяців», — говорить тренерка з фігурного катання Ірина Ашихмін.

За тренуванням слідкує керівниця театру Валентина Вікторівна. Вона заснувала колектив у 1991 році. Починалося все з групи чотирирічних дітей, які вперше побачили лід.

Зараз колектив щороку дає концерти по всій Україні. А завтра, кажуть, найвідповідальніший виступ — на честь 30-річчя. Пряму трансляцію бенефісу дивіться 28 квітня на 34 телеканалі з 17 до 19 години.

Поділитися: