Дніпропетровськгаз випробовує водень, як новий вид енергії

Дніпропетровськгаз випробовує водень, як новий вид енергії - фото 1

Більш екологічний та безпечний газ. А точніше — водень. Саме його випробовують фахівці Дніпропетровськгазу замість звичного метану. Спеціалісти створили тестовий майданчик із трубами. Все задля того, аби перевірити, чи витримає наша мережа цей альтернативний вид енергії.

Для експерименту обрали декілька видів труб — надземні та підземні, металеві та поліетиленові, низького та середнього тиску.

Регіональна газова компанія вирішила перейняти досвід у європейських країн. Адже у Великобританії, Франції, Данії, Німеччині та Нідерландах уже працюють такі проєкти.

«При спалюванні суміші газу з воднем не виділяється та кількість СО2, який до цього виділяється при згоранні природного газу в повітря», — повідомляє Сергій Малий, головний інженер новомосковського відділення АТ "Дніпропетровськгаз".

До того ж знизиться навантаження на газові мережі, — кажуть спеціалісти. Адже 1 кубічний метр водню дорівнює п'яти кубічним метрам метану. Та навіть якщо цей альтернативний вид енергії запрацює — жителі області цього не відчують, — кажуть у компанії.

«Горіння газу яке було, таке і буде. Калорійність газу — водень вище в декілька раз, ніж метану. Тобто це йде все на експериментальному підґрунті, і макет необхідний для того, щоб змоделювати цю систему в мінімальному розмірі. Зрозуміти, чи підходить це, чи не підходить», — продовжує Сергій Малий.

Це лише перший етап експерименту. Надалі у Дніпропетровськгазі планують до водню додати суміш із метаном, а макет доповнити обладнанням. Аналогічні досліди вже провели на тест-майданчиках у Житомирській та Івано-Франківській областях. На черзі — Харківська і Волинська.

Реклама

Реклама