Дніпропетровська область прихистила вже більш ніж 300 тисяч переселенців

Фото: Дніпровська міська рада - фото 1
Фото: Дніпровська міська рада

З початку повномасштабної війни Дніпропетровщина продовжує приймати людей, які були вимушені покинути домівки.

За 118 днів війни Дніпроптеровська область прихистила понад 268 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З них майже 66,5 тисяч – діти. Про це повідомили у пресслужбі міськради Дніпра.

Найбільше в нашому регіоні зупинилося мешканців з Донеччини та Луганщини. За оцінками фахівців близько 20% переселенців відмовились від реєстрації, отже офіційно не отримали статус ВПО, але проживають на території області. Тож загалом на Дніпропетровщині мешкають більш ніж 300 тисяч переселенців.

Дніпропетровська область прихистила вже більш ніж 300 тисяч переселенців - фото 224025

Фото: Дніпровська міська рада

Для життя люди обирають зазвичай великі міста. Найбільше переселенців у Дніпрі – понад 113 тисяч. На другому місці – Кривий Ріг, там майже 50 тис. переселенців.

Тільки за травень для переселенців області виділили близько 450 млн грн.

Крім цього, з першого дня війни у кожній громаді працюють центри з підтримки переселенців. Там біженцям надають гуманітарну допомогу, лікування, влаштовують дітей до школи та пропонують роботу. Також прихисток майже 22 тис. переселенцям надали мешканці області. Вони розмістили людей із «гарячих» регіонів у себе вдома безкоштовно. Це офіційні дані з державного сайту «Прихисток». Проте, насправді набагато більше мешканців Дніпропетровщини допомогли українцям із інших регіонів, які опинилися у біді.

Дніпропетровська область прихистила вже більш ніж 300 тисяч переселенців - фото 224024

Фото: Дніпровська міська рада

За даними міськради, Дніпро прийняв до себе 113 494 переселенців і таким чином наразі в ньому перебуває найбільша кількість ВПО у порівнянні з іншими містами України (у Львові станом на 21 червня перебуває 98 518 переселенців).

Лише за травень у Дніпрі витратили понад 300 млн грн на допомогу переселенцям, повідомляють у міськраді.

Водночас соціальна сфера взяла на своє утримання найважчу категорію переселенців – самотніх людей похилого віку, людей з інвалідністю, жінок з дітьми і жінок на останніх місяцях вагітності.

Дніпропетровська область прихистила вже більш ніж 300 тисяч переселенців - фото 224026

Фото: Дніпровська міська рада

За допомогою Громадської ради Дніпра місту вдалось відправити людей похилого віку та людей з інвалідністю на проживання та реабілітацію до спеціалізованих закладів на заході України та навіть за кордон. Крім цього, місто пропонує переселенцям працевлаштування.

Допомагають переміщеним особам волонтери, бізнесмени та благодійники. Дніпропетровщина одна із перших в Україні змогла налагодити роботу з міжнародними благодійними організаціями, які надають матеріальну та продуктову допомогу.

Наприклад: World Food Programme (Всесвітня продовольча програма ООН) у напрямі фінансової допомоги – надають до 90 млн грн щомісячно, а також надали понад 80 тонн продуктів;

Французьке агентство з технічного співробітництва та розвитку ACTED – надають до 2,5 млн грн щомісячно.

Пересічні дніпряни також не залишаються осторонь: на сьогодні по місту майже 500 власників житлових приміщень віддали свої квартири та будинки для безкоштовного проживання у них переселенців.

Отже, Дніпропетровщина ні на годину не припиняє надавати всеосяжну допомогу усім тим, хто біжить від війни та шукає прихисток у нашій області.

Реклама

Валерія Шостак
Валерія Шостак Редактор сайту 34.ua. Пишу про цікаві події у місті, області, Україні та світі. У фокусі — кримінал, культура та технології.

Реклама