Дніпропетровщина в очікуванні другої хвилі коронавірусу

26 серпня, 21:47
Дніпропетровщина в очікуванні другої хвилі коронавірусу - фото 1

Показники захворюваності постійно зростають, а в деяких лікарнях обладнання встановлене у вісімдесятих роках минулого сторіччя.

Чому саме зараз вкрай необхідне оновлення?

Павлоградська лікарня є опорною, тому першою у районі приймає хворих на COVID-19.

«Це відділення, яке надає допомогу пацієнтам у тяжкому стані, у критичному стані. Тобто, ми рятуємо життя», - розповідає анестезіолог Роман Божко.


Роман Божко працює у відділенні анестезіології вже вісім років. За цей час обладнання тут майже не оновлювали.

Схожа ситуація і у Павлограді.

«До спалаху епідемії в нашому закладі було всього сім апаратів ШВЛ і лише два з них були випущені в цьому столітті», - сказала заступниця директора Павлоградської лікарні інтенсивного лікування Олена Гулідіна.


Аби медики витримали наступ SARS-CoV-2/COVID-19, Фонд Ріната Ахметова, за участі компанії “ДТЕК”, передає їм сучасне обладнання. В палатах павлоградської лікарні встановлюють п’ять апаратів штучної вентиляції легень.

«Дякуємо не лише за допомогу, а й за те, що навчали наших лікарів користуватися цими апаратами. Вони зможуть надавати професійну допомогу», - каже Олена Гулідіна.


Нове обладнання – високотехнологічне. І одночасно просте у використанні. Тому лікарі вже після короткого інструктажу починають з ним працювати.

«Ми під кожного пацієнта можемо вручну задати ті параметри, які будуть оптимальними для його скорішого одужання», - пояснює анестезіолог Роман Божко.


А ще ці апарати мають режим серцево-легеневої реанімації. Ця опція є життєво важливою й унікальною навіть для сучасних пристроїв.

«Тобто, якщо у пацієнта під час реанімації зупиняється серце, прямо на апараті, не відключаючи, можна проводити серцево-легеневу реанімацію», - розповів інженер медичної компанії Богдан Борисенко.


Фонд Ріната Ахметова першим в Україні відреагував на загрозу поширення коронавірусу. Державні лікарні з початку пандемії отримують найнеобхідніше обладнання.

«Група компаній “SCM” дуже активно відразу включилася в роботу. Без допомоги бізнесу такі важкі, складні ситуації не подолати. Тому ще раз - подяка», – заявив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.


Фонд вже закупив двісті апаратів ШВЛ і партіями передає їх до державних медзакладів. Також вони отримали 320 тисяч експрес-тестів і понад двісті тисяч засобів індивідуального захисту.

«Фонд Ріната Ахметова продовжує допомагати країні в боротьбі з коронавірусом. Особлива увага приділяється регіонам і містам, де працюють підприємства групи “SCM”, в тому числі Павлограду. Тепер медики забезпечені сучасним обладнанням», - повідомила директорка проєктів і програм Фонду Ріната Ахметова Ірина Блажан.


Лікарі вірять, що сучасні апарати ШВЛ допоможуть їм врятувати більше людей і під час пандемії, і після неї.

«Це апарати, які будуть надавати допомогу не тільки пацієнтам з COVID-19. Це апарати, які будуть надавати допомогу людям з будь-яким захворюванням дихальної системи», - стверджувально сказав анестезіолог Роман Божко.

 

Поділитися: