Дніпропетровщина посідає друге місце в Україні за народжуваностю.

Дніпропетровщина посідає друге місце в Україні за народжуваностю. - фото 1

Дніпропетровщина — друга в Україні з народжуваності. Такі дані з'явилися на сайті Міністерства юстиції. Всього минулого року побачили світ понад 300 тисяч немовлят.

Кожне 10-те у Києві. У нашій області — кожне 13-те. Чому так? Гарні умови життя, великі зарплати чи менше емігрантів — дізнавалася кореспондент 34 телеканалу.

У сім'ї Жидкових 10 дітей. Семеро дівчат та три хлопця. Ольга у свої 47 років — мати-героїня. Каже, у молодості не мріяла про таку велику родину. Задля дітей довелося навіть пожертвувати кар'єрою у театрі.

Цим жінкам важче в житті, які хочуть реалізуватися як мати в житті і у яких не виходить. У яких немає такого шансу. Маючи стільки дітей, я відчуваю себе реалізованою, — ділиться мати десяти дітей Ольга Жидкова.

Батько ж дітей розповідає, ріс у родині без братів та сестер. Лише з матір'ю. Тож бути головою сім'ї навчався поступово. І заробляти, і дім облаштовувати. А згодом у побуті почали допомагати й діти.

“У кожного свій день, він миє посуд у цей день. Так, бувають труднощі, що хтось там втомився, прийшов пізно зі школи, раніше ліг спати втомлений. Хтось замість нього тоді миє, потім там домовляються”, — розповідає батько десятьох дітей Єгор Жидков.
“У цьому світі одному дуже важко і всі люди навпаки починають групуватися, хочуть бути в соціумі. І тут ти розумієш, що ти маєш таку благодать і у тебе є група підтримки”, — розповідає Марія Демченко, найстарша донька.

Про причини такої народжуваності у регіоні розмірковують економічні експерти.

“Якщо говорити про вплив зростання середньої заробітної плати на народжуваність, то навряд чи. Я думаю, що тут більше дається взнаки те, що з нашої області якось менше виїжджають на заробітки. Хоча виїжджають теж багато і в основному молодь», — розмірковує економічний експерт Михайло Крапивко.

Наша область — на п'ятому місці за кількістю емігрантів. Після Рівного, Києва, Закарпаття та Одеси.

У департаменті охорони здоров'я кажуть, що наша область тримається на другому місці за народжуваності останні 20 років. Це завдяки території і населенню. Проте кількість немовлят з кожних роком зменшується. На кожну тисячу жінок — лише сім народжували.

“Майже 13 тисяч дітей не народилися у порівнянні з терміном десятирічної давності. А це невеличкий район. Наприклад, як Юрієвський район нашої Дніпропетровської області. Тобто цілий район не народився”, — розповідає Катерина Каїра, головна спеціалістка відділу департаменту охорони здоров'я обладміністрації.

А ось статистику народжуваності цього року вже поповнює Світлана. Жінка у 36 років народила третю дитину — єдину донечку Анастасію.

“У будь-якому випадку важко і народжувати, і годувати, і ростити, але, так би мовити, — де два, там і три”, -—ділиться Світлана Коваліхіна, вона народила третю дитину

Експерти ж запевняють, незважаючи на друге місце, минулого року зафіксували найменшу кількість народжених дітей в області за останні 35 років.

Наталія Пономаренко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Реклама