Дніпропетровщина долучилась до святкування Дня Європи

Фото: adm.dp.gov.ua - фото 1
Фото: adm.dp.gov.ua

Дніпропетровщина відзначає День Європи. До свята в облдержадміністрації організували пізнавальну гру для студентів "Discover the Europe". А ще – лекцію-подорож країнами ЄС. Про це розповіла заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб.

«Разом з країнами ЄС Дніпропетровщина святкує День Європи. Зазвичай до цієї дати в області проводили різноманітні виставки, презентації, концерти. Цьогоріч через карантин не можемо робити масштабні проєкти. Але придумали новий формат», – сказала Ольга Горб.

Реклама

Вперше у Дніпропетровській ОДА організували брейн-ринг для студентів, додала вона. "Discover the Europe" – розважальна та пізнавальна гра. На учасників чекали 4 раунди. У кожному – по 10 запитань про історію, культуру, політику та устрій ЄС.

Дніпропетровщина долучилась до святкування Дня Європи - фото 169923

До брейн-рингу долучилися 4 команди. Це студенти "Дніпровської політехніки", університетів ім. О. Гончара, ім. А. Нобеля та митної справи і фінансів.

«Вивчаю міжнародні відносини. Тому перед грою лише трохи повторила матеріал. Це класне змагання між навчальними закладами. Хочеться показати, що команда нашого університету – найкраща», – розповіла учасниця гри Марина Ковальчук.

Мета гри – дати правильну відповідь швидше за команду-суперника. На роздуми – 1 хвилина. За кожен правильний вибір – 1 євробал. Хто заробить більше – переміг.

Дніпропетровщина долучилась до святкування Дня Європи - фото 169924
«Студенти, як і в цілому Україна, дивляться у бік європейської цивілізації. На неї слід рівнятися. Гра має показати, наскільки молодь Дніпропетровщини обізнана про Євросоюз», – сказав учасник гри Валерій Додух.

До Дня Європи в ОДА провели і тематичну лекцію-подорож. Слухачі мандрували європейськими містами у пошуках українського сліду в історії та культурі.

«За легендою, саме українець Юрій Кульчицький навчив усю Європу пити каву. Він відкрив у Відні кав’ярню "Під блакитною пляшкою" та винайшов рецепт кави по-віденськи», – розповіла заступниця директора Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. Яворницького Валерія Лавренко.

Лекторка додала: знайти пам’ятники, присвячені українцям, нині можна у багатьох містах Європи. Зокрема, Анні Ярославні – у французькому Санлісі, Тарасові Шевченку – у литовському Вільнюсі, Іванові Франку – у хорватському Ліпіку.

«На думку громадськості, Україна не має іншого шляху розвитку, ніж європейський, – зазначив голова громадської ради при Дніпропетровській ОДА Віктор Кучинський. – Такі заходи важливі, щоб люди відчували себе членами великої, потужної, цивілізованої сім’ї».

День Європи в Україні відзначають з 2003 року.

Реклама