Дніпропетровщина – один із лідерів із національних рекордів

Їстівні, спортивні та пісенні. Наша область — у лідерах за рекордами. 30 досягнень встановили окремі жителі та цілі громади протягом минулого року. Попереду Дніпропетровщини тільки — Київ. Причому, уперше троє наших земляків стали одночасно і рекордсменами Гіннеса.

Зрушили з місця майже триста тонн. У Кривому Розі стронгмени встановили нацрекорд із групової тяги. Богатирів зібрали з різних міст усієї країни: Маріуполя, Дніпра, Кривого Рогу та Києва. Хлопці протягли самоскид із залізною рудою на 44 сантиметри за 54 секунди.

«Ми це зробили, хлопці його протягнули, і від цього ще більше вражень, ще більше задоволення. Ми не ставили перед собою мету протягнути 5, 15 чи 20 м. Наше завдання було зрушити його з місця, і ми це зробили», — коментує головний рефері рекорду Василь Вірастюк.

А у Дніпрі цьогоріч відзначився ректор-рекордсмен. 38 років та 5 місяців Геннадій Півняк пробув на чолі Політехніки. Це найдовший термін роботи на одному місці і рекорд України. Чоловік керував університетом із 1982 року. Та вже на початку 2021-го зазначив, що закінчує свою роботу.

«По перше — ми не займалися рекордами, дійсно, чесно працювали, виконуючи свою місію. Я весь час читав лекції, і скажу вам відкрито, що небагато у нас ректорів читають лекції. У мене є підручник, який отримав премію державну в галузі науки і техніки. І для мене це — найщасливіша мить — бачити цих студентів», — розповідає ректор НТУ “Дніпровська політехніка” (1982-2021) Геннадій Півняк.

Рекордсмени не тільки в Україні, а й у світі. У 2021 році троє наших земляків потрапили до Книги рекордів Гіннеса.

«В’ячеслав Павлічук — мешканець Кривого Рогу в номінації "Станова тяга штанги 100 кг за одну хвилину". Також Надія Комарова зі своє колекцією у вигляді комах- сонечок. Віктор Набок — атлет, який здійснив віджимання на руках у стійці без опори», — коментує керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

Черговий рекорд — це вже традиція для Петриківської громади. Своїм автентичним розписом там прикрашають стіни та панно, красувався орнамент і на жіночих тілах у вигляді бодіарту. А цього разу звернули увагу на посуд — і розмалювали найбільшу в Україні тарілку. Над нею працювало 6 майстринь протягом 5 годин.

«Мушу визнати — це пристойний рекорд, дуже потужний. Подібних рекордів в Україні ще не було, тому це нова номінація, яка внесена до Книги національних реєстрів рекордів України», — коментує експерт Національного реєстру рекордів України Дмитро Єсипчук.

Не малюнками єдиними. Пісенний рекорд встановили у Кривому Розі. 850 учасників творчих колективів міста одночасно заспівали народний твір “Хай живе вільна Україна”. Виконували композицію під акордеони та барабани. А приурочили досягнення до Дня українського козацтва.

«Рекорд у категорії "Масові заходи, мистецтво, найбільший зведений хор". Такого не було ще, це вперше, і це — унікально. Ми нарахували 850 учасників хору», — коментує експерт Національного реєстру рекордів України Ігор Підчібій.

І куди ж без смачних досягнень? Спочатку до масляної у Дніпрі скрутили найдовший рулет із млинців. А на День Незалежності — наші кухарі виклали найбільший в Україні прапор із суші. Для цього знадобилося аж 5 тисяч ролів. Причому одну половину пофарбували у блакитний колір, іншу — в жовтий. Так утворився 15-метровий стяг.

А ще у нас виклали карту з натурального зерна, запустили у небо прапор із ракет та створили наймасштабнішу розмальовку. За рік на Дніпропетровщині зафіксували 30 рекордів. І це на 7 досягнень більше, ніж у 2020-му.

Реклама

Софія Москаленко
Софія Москаленко Кореспондентка. Досвід роботи: понад 4 роки на сайтах та телеканалах міста. Улюблені теми: найцікавіше працювати на місці подій, волію знімати історії людей та передавати їх емоції у сюжеті.

Реклама