Дніпро відзавтра у “помаранчевій” зоні

Дніпро відзавтра у “помаранчевій” зоні - фото 1

Останніми днями у місті до 300 хворих COVID-19 на добу.

Добовий приріст у середньому має бути вдвічі меншим. Кривій Ріг, а також П'ятихатський, Дніпровський, Царичанський і Верхньодніпровський райони поки залишаються у “жовтій” зоні. Загалом в області 6 931 хворий.
Що може пригальмувати поширення вірусу?
І які прогнози від лікарів та чиновників?

Останні сім днів регіон прожив у "жовтій" зоні. Максимальний тижневий показник в області за добу — до чотирьохсот хворих. Тим часом ситуація в Україні ще гірша.

На Дніпропетровщині правоохоронці та санітарні лікарі розпочали контролювати дотримання карантинних правил — перевіряють місця скупчення людей, зокрема школи і громадський транспорт. Штраф за порушення обмежень у розмірі 17 тисяч гривень не скасовується.

«Патрульні Дніпра будуть посилено перевіряти транспортні засоби маршрутних перевізників і громадський транспорт. На дотримання водіями правил перевезення пасажирів. Зокрема складатимуться протоколи, якщо кількість пасажирів буде більшою, ніж дозволена», — сказала речниця патрульної поліції у Дніпропетровській області Людмила Копиленко.


Коронавірус дістався і до навчальних закладів. Шість тисяч школярів нині займаються вдома. Також цього тижня на частково дистанційне навчання перейшли Металургійна академія, НТУ "Дніпровська політехніка" і шість факультетів ДНУ.

«Ті, хто контактні, вони спочатку витримують карантин 14 днів. Якщо 14 днів проходить, у них немає ніяких симптомів — вони виходять на заняття в нормальному режимі. А хворі, ті, хто підтверджений ПЛР-тестами, — вони зобов’язані надати нам довідку, що у них відсутній коронавірус. І вони можуть знаходитись у навчальному середовищі», — розповів керівник групи з моніторингу епідеміологічної ситуації в ДНУ ім. Олеся Гончара Євген Сніда.


В департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА кажуть: у лікарнях регіону не вистачає місць. Відкривають додаткові госпітальні бази. Пацієнтів із коронавірусом, але без пневмонії — переводять на домашнє лікування.

«На жаль, має місце те, що хворі розглядають питання, перш за все, самолікування. У зв'язку з цим у нас і відкриваються ці госпітальні бази, щоб мати резерв для госпіталізації хворих», — сказав керівник департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Валерій Сердюк.


Тим часом у міському профільному департаменті заспокоюють: у Дніпрі ситуація залишається під контролем. Зараз важлива своєчасна діагностика хвороби і самоізоляція.

«Існує таке поняття, як показник виявленості хворих. У нас він близько 10 відсотків. Мінімум в 2 рази треба збільшити кількість тестувань. Це один зі способів боротьби з епідемією», — сказав голова департаменту охорони здоров’я Дніпровської міської ради Андрій Бабський.

Реклама